0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Nowa kategoria płytek – spieki kwarcowe!

11.05.2022 Kategoria: Newsy

Oferta naszego sklepu internetowego nieustannie się rozwija po to, aby jak najlepiej odpowiedzieć na oczekiwania naszych Klientów. Na Wasze oczekiwania! Właśnie dlatego dodaliśmy nową kategorię płytek – „Płyty XXL – spieki kwarcowe”. Jest ona podzielona na podkategorie: beton, dekoracje, kamień, marmur, metal i płytki monochromatyczne. Dzięki temu z łatwością przejrzycie interesujące Was modele i znajdziecie swój wymarzony!

Ale czym są w ogóle spieki kwarcowe? To wyjątkowy rodzaj płytek, który różni się od zwykłego gresu sposobem wykonania. Przede wszystkim taka płyta składa się z naturalnych materiałów, wśród których można wymienić m.in. łupek ilasty, piasek kwarcowy, skały granitowe oraz pigment ceramiczny. Proszek uzyskany z tych materiałów poddaje się prasowaniu, następnie nanosi się na niego barwnik, a końcowym etapem jest wypalanie w specjalnym piecu w bardzo wysokiej temperaturze. W efekcie powstaje produkt, który doskonale imituje naturalny kamień, ale jest od niego trwalszy i odporniejszy, więc jest dla niego doskonałym zamiennikiem.

Spieki kwarcowe charakteryzują się wielkimi formatami, stąd w nazwie kategorii dopisek „XXL”. Rozmiary zaczynają się od 120 x 120 cm i sięgają nawet 160 x 320 cm. Co więcej, w tym wypadku duży format wcale nie oznacza ciężkości i dużej wagi. Spieki kwarcowe są lekkie i elastyczne, co jest również zasługą ich niewielkiej grubości, która może wynosić jedynie 3 mm! Dzięki temu też są łatwe w instalacji.

Dużą zaletą spieków kwarcowych jest również ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także osadzanie się zabrudzeń. Kolor płyt nie ulega również zmianie lub blaknięciu pod wpływem promieniowania UV. Dzięki tym cechom, ten rodzaj płyt doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach użytkowych. A możliwości zastosowania są naprawdę duże! Spieki nadają się do położenia na podłodze i ścianie, można nimi obłożyć kominek lub parapet, wykończyć meble, a także zastosować jako kuchenny blat.

Jak widzicie, spieki kwarcowe posiadają wiele zalet. Występują w wielu różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu nadają się do różnorodnych aranżacji i typów pomieszczeń, a ich właściwości pozwalają także na użycie ich na zewnątrz budynku. Szeroka oferta tego rodzaju płyt sprawia, że każdy będzie w stanie wybrać coś dla siebie, ciesząc się później wyjątkową kompozycją. Zapraszamy do zapoznania się z nową kategorią w naszym sklepie – płyty XXL!