0
Brak produktów w koszyku.
Artykuły

Jak urządzić salon dla introwertyka?

10.12.2019 Kategoria: Artykuły

Kolory i wyposażenie

Introwertycy uważani są za osoby nieco wycofane, które cenią sobie samotność. Wewnętrzny komfort zapewniają im ciągły rozwój oraz samodoskonalenie, dlatego pragną otaczać się wyłącznie tym, co niezbędne i praktyczne. Barwami, które umożliwiają wyciszenie i relaks, są biel, beże, czy jasne szarości. Nieco odważniejsza opcja to pastelowe tonacje, którym jednak daleko do kolorystycznego miszmaszu. Jasne ściany i meble uzupełnia atrakcyjna, nierzadko wykonana w połysku posadzka. Idealnie sprawdzają się jasne płytki do salonu wielkoformatowe, które sprawiają, że przestrzeń wydaje się przestronna i sterylna. Nie braknie miejsca dla mebli takich jak sofa, czy fotel, ale powinny prezentować się lekko. Dobrze wybrać modele o ażurowej konstrukcji, na cienkich, smukłych nogach, które nie będą przytłaczające.

Styl bycia introwertyka może i nie jest zbyt efektowny, ale za to nie brak w nim jakości. Zgromadzone w salonie meble nie będą więc stanowiły przypadkowej kompozycji. Każdy element jest uzupełnieniem skrzętnie przemyślanej, logicznej układanki. Introwertycy cenią sobie ciszę, dlatego chętnie wydzielają poszczególne strefy, gwarantujące im komfort. W salonie z pewnością znajdzie się miejsce dla gabloty eksponującej interesującą literaturę, czy wygodnego fotela, w którym można zatopić się w celu oddania się kontemplacji.

Duży salon z szarymi płytkami imitującymi kamień

Idealny styl dla introwertyka

Jakość, którą ceni sobie introwertyk, sprawia, że nie zadowoli się nieokreślonym stylem, czy sztucznie napompowaną aranżacją. Idealnym stylem aranżacji wnętrz jest dla niego minimalizm, w którym nowoczesne formy przeplatają się z funkcjonalnymi rozwiązaniami. Białe, błyszczące meble, monochromatyczne dodatki, czy choćby płytki do salonu sprawiają, że pomieszczeniu nie można odmówić klasy i stylu. Pomagają także rozjaśnić całe pomieszczenie, zamieniając pokój dzienny w okazałą przestrzeń.

Nieco bardziej odważną, choć nadal stonowaną w wyrazie opcją, są klimaty skandynawskie. Tu jasne barwy śmiało uzupełniają płytki do salonu drewnopodobne, dzięki czemu kompozycja jest uspokajająca, a zarazem przytulna w odbiorze. Aby wprowadzić odrobinę charakteru do wnętrza, można sięgnąć po pasujące barwą płytki do salonu hexagonalne. Zachowując nieco ascetyczny klimat, dzięki geometrycznym kształtom wprowadzimy odrobinę szaleństwa i nowatorskiego klimatu.

Jeśli szukasz sposobu na wyjątkowy salon, w którym odnajdziesz wytchnienie – zapraszamy do zapoznania z asortymentem z naszego sklepu Carrea.Sypialnia z rudymi płytkami w kształcie heksagonu i dużym łóżkiem