0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Jak urządzić salon dla introwertyka?

10.12.2019 Kategoria: Artykuły

Ludzie z reguły dzielą się na dwa typy osobowści - introwertyczny i ekstrawertyczny. Czy te dwa różne od siebie typy odmiennie postrzegają otoczenie wokół siebie, a tym samym potrzebują odpowiednich dla siebie projektów wnętrz? Zdecydowanie! Introwertyków cechuje upodobanie do ciszy i równowagi, więc otoczenie wypełnione spokojem i harmonią będzie dla nich najlepsze. Z tego artykułu dowiecie się, na jakie elementy należy zwracać uwagę, aby stworzyć wymarzone wnętrze dla introwertyków!

Kolory i wyposażenie

Introwertycy uważani są za osoby nieco wycofane, które cenią sobie samotność. Wewnętrzny komfort zapewniają im ciągły rozwój oraz samodoskonalenie, dlatego pragną otaczać się wyłącznie tym, co niezbędne i praktyczne. Barwami, które umożliwiają wyciszenie i relaks są biel, beże i jasne szarości. Nieco odważniejsza opcja to pastelowe tonacje, którym jednak daleko do kolorystycznego miszmaszu. Jasne ściany i meble uzupełnia atrakcyjna, nierzadko wykonana w połysku posadzka. Idealnie sprawdzają się jasne płytki do salonu wielkoformatowe, które sprawiają, że przestrzeń wydaje się przestronna i sterylna. Nie braknie miejsca dla mebli takich jak sofa czy fotel, ale powinny prezentować się lekko. Dobrze wybrać modele o ażurowej konstrukcji na cienkich, smukłych nogach, które nie będą przytłaczające.

Pomieszczenie z jasną, drewnopodobną podłogą i niebeską ścianą oraz drzwiami, niebieską komodą z ozdobami, dwoma jasnymi fotelami i lampą wiszącą

Styl bycia introwertyka może i nie jest zbyt efektowny, ale za to nie brak w nim jakości. Zgromadzone w salonie meble nie będą więc stanowiły przypadkowej kompozycji. Każdy element jest uzupełnieniem skrzętnie przemyślanej, logicznej układanki. Introwertycy cenią sobie ciszę, dlatego chętnie wydzielają poszczególne strefy, gwarantujące im komfort. W salonie z pewnością znajdzie się miejsce dla gabloty eksponującej interesującą literaturę czy wygodnego fotela, w którym można zatopić się w celu oddania się kontemplacji.

Idealny styl dla introwertyka

Jakość, którą ceni sobie introwertyk, sprawia, że nie zadowoli się nieokreślonym stylem czy sztucznie napompowaną aranżacją. Idealnym stylem aranżacji wnętrz jest dla niego minimalizm, w którym nowoczesne formy przeplatają się z funkcjonalnymi rozwiązaniami. Białe, błyszczące meble, monochromatyczne dodatki czy choćby płytki do salonu sprawiają, że pomieszczeniu nie można odmówić klasy i stylu. Pomagają także rozjaśnić całe pomieszczenie, zamieniając pokój dzienny w okazałą przestrzeń.

Nieco bardziej odważną, choć nadal stonowaną w wyrazie opcją, są klimaty skandynawskie. Tu jasne barwy śmiało uzupełniają płytki do salonu drewnopodobne, dzięki czemu kompozycja jest uspokajająca, a zarazem przytulna w odbiorze. Aby wprowadzić odrobinę charakteru do wnętrza, można sięgnąć po pasujące barwą płytki do salonu hexagonalne. Zachowując nieco ascetyczny klimat, dzięki geometrycznym kształtom wprowadzimy odrobinę szaleństwa i nowatorskiego klimatu.

Widok z góry na podłogę wyłożoną białymi płytkami w kształcie rombu z kanapą, fotelem i stolikiem

Jeśli szukacie sposobu na urządzenie wyjątkowego salonu, w którym odnajdziecie wytchnienie – zapraszamy do zapoznania z asortymentem naszego sklepu Carrea!