0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Jak urządzić salon dla ekstrawertyka?

12.12.2019 Kategoria: Artykuły

Ludzie z reguły dzielą się na dwa typy osobowości - introwertyczny i ekstrawertyczny. Czy te dwa różne od siebie typy odmiennie postrzegają otoczenie wokół siebie, a tym samym potrzebują odpowiednich dla siebie projektów wnętrz? Zdecydowanie! Mówi się, że ekstrawertycy są otwarci, towarzyscy i zawsze gotowi na nowe wyzwania, dlatego ich salon powinien być urządzony w taki sposób, aby oddawał rozpierającą ich energię. W jaki sposób uzyskać taki efekt? Przekonajmy się!

Dom z pomysłem

Ekstrawertyk nie potrzebuje nudnej przestrzeni. Jasne, jednolite, monochromatyczne przestrzenie mogą sprawić, że będzie się czuł przytłoczony. Jego drugie imię to ekspresja i to właśnie ona jest głównym czynnikiem dominującym we wnętrzach. Przejawiać się ona będzie w wybranych kolorach lub deseniach, które zazwyczaj nadają wnętrzom niespotykanego nigdzie indziej wyrazu.

Ekstrawertyk ciągle szuka, próbuje, zmienia, testuje. Każdy element w jego otoczeniu powinien być inspirujący, dlatego do swoich wnętrz wybiera elementy, które zapadają w pamięć. Dlatego na ścianach pojawiają się oryginalne, wzorzyste tapety lub płytki do salonu dekoracyjne o rozmaitych kształtach. Mogą to być imitacje kamienia, błyszczące mozaiki czy też nieprzeciętne, trójwymiarowe propozycje. Jedno jest pewne – ma być niepospolicie, bo tylko dzięki temu będzie mógł dać upust swoim emocjom.

Widok z góry na podłogę wyłożoną kolorowymi płytkami patchworkowymi z ławą, lampą stojącą i kwiatem w donicy

Zalety bycia ekstrawertykiem

Choć nie zawsze ekstrawertycy są dobrze postrzegani przez introwertyków, jedno jest pewne – nie można im odmówić pomysłowości i zapału do podejmowanych działań. Okazuje się to być przydatne także w kontekście urządzania wnętrza. Przestrzeń osoby o cechach ekstrawertycznych jest zazwyczaj kompletna i nie można jej odmówić kreatywności. To umiejętna gra form, kształtów czy kolorów, dlatego ekstrawertyk bez trudu połączy klasyczne fronty mebli i płytki do salonu patchwork. Nie będzie miał problemu z różnymi odcieniami jednego koloru lub połączeniem różniących się od siebie faktur. Umiejętnie zestawi płytki do salonu wielkoformatowe z sofą czy drobne akcesoria z szafką RTV, bo przecież: no rules, no limits.

Osoba zdecydowana w kontekście życiowych wyborów potrafi sobie także poradzić z doborem dodatków oraz wyposażenia. Bez trudu sięgnie więc po dedykowane ekskluzywnym wnętrzom płytki salonowe imitujące marmur, zestawiając z life stylowymi dodatkami. Siła tkwi w kolorze i kształtach – tym, co je łączy i co dzieli. Nawet nietypowe połączenia można zmienić w efektowną aranżację, jeśli ma się na to pomysł.

Pokój wyłożony dekoracyjnymi płytkami imitującymi stary dywan z kolekcji Carpet z długą szafką drewnianą, lampą stojącą, czarnym krzesłem oraz białym i żółtym taboretem

Jeśli monotonia nie jest dla Was, a oryginalność to coś, co cenicie sobie w aranżacji wnętrz najbardziej – zapraszamy do naszego sklepu Carrea!