0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Jaki salon dla ekstrawertyka?

12.12.2019 Kategoria: Artykuły

Dom z pomysłem

Ekstrawertyk nie potrzebuje nudnej przestrzeni. Jasne, jednolite monochromatyczne przestrzenie mogą sprawić, że będzie się czuł przytłoczony. Jego drugie imię to ekspresja i to właśnie ona jest głównym czynnikiem dominującym we wnętrzach. Przejawiać się ona będzie w wybranych kolorach, czy deseniach, które zazwyczaj nadają wnętrzom niespotykanego gdzie indziej wyrazu.

Ekstrawertyk ciągle szuka, próbuje, zmienia, testuje. Każdy element w jego otoczeniu powinien być inspirujący, dlatego do swoich wnętrz wybiera elementy, które zapadają w pamięć. Dlatego na ścianach pojawiają się oryginalne, wzorzyste tapety lub płytki do salonu dekoracyjne o rozmaitych kształtach. Mogą to być imitacje kamienia, błyszczące mozaiki, czy też nieprzeciętne, trójwymiarowe propozycje. Jedno jest pewne – ma być niepospolicie, bo tylko dzięki temu będzie mógł dać upust swoim emocjom.Nowoczesny salony w stylu loft dla ekstrawertyka

Zalety bycia ekstrawertykiem

Choć nie zawsze ekstrawertycy są dobrze postrzegani przez introwertyków, jedno jest pewne – nie można im odmówić pomysłowości i zapału do podejmowanych działań. Okazuje się to być przydatne także w kontekście urządzania wnętrza. Przestrzeń osoby o cechach ekstrawertycznych jest zazwyczaj kompletna i nie można jej odmówić kreatywności. To umiejętna gra form, kształtów, czy kolorów, dlatego ekstrawertyk bez trudu połączy klasyczne fronty mebli i płytki do salonu patchwork. Nie będzie miał problemu z różnymi odcieniami jednego koloru, czy połączeniem różniących się od siebie faktur. Umiejętnie zestawi płytki do salonu wielkoformatowe z sofą, czy drobne akcesoria z szafką RTV, bo przecież „no rules, no limits”.

Osoba zdecydowana w kontekście życiowych wyborów potrafi sobie także poradzić z doborem dodatków oraz wyposażenia. Bez trudu sięgnie więc po dedykowane ekskluzywnym wnętrzom płytki salonowe imitujące marmur, zestawiając z life stylowymi dodatkami. Siła tkwi w kolorze i kształtach – tym, co je łączy i co dzieli. Nawet nietypowe połączenia można zmienić w efektowną aranżację, jeśli ma się na to pomysł.

Jeśli monotonia nie jest dla Ciebie, a oryginalność to coś, co cenisz sobie w aranżacji wnętrz najbardziej – zapraszamy do naszego sklepu.
Jadalnia z dużym stołem i krzesłami w nowoczesnym wydaniu