0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Jak urządzić łazienkę dla całej rodziny?

17.12.2019 Kategoria: Porady

Ile jest osób, tyle też jest różnych gustów. To powiedzenie dotyczy także członków rodziny, mieszkających pod jednym dachem i ma wpływ na kwestie związane z urządzaniem domu. Czy jest możliwe, aby sprostać oczekiwaniom każdego z domowników i zadowolić wszystkich jednocześnie? Tak, chociaż jest to trudne, ale z tego artykułu dowiecie się, w jaki sposób zaaranżować rodzinną łazienkę, aby osiągnąć satysfakcjonujący wszystkich kompromis.

Łazienka dla każdego

Planujecie remont łazienki? Z pewnością wybraliście już najbliższe Waszemu sercu styl i kolorystykę. Jednak design to nie wszystko. Aby nie spotkać się ze sprzeciwem pozostałych domowników, warto postawić na rozwiązania uniwersalne. Rodzinna łazienka powinna bowiem uwzględniać życzenia każdego z nich. Zbyt długie oczekiwanie w kolejce do toalety nie należy do kwestii przyjemnych, dlatego warto pomyśleć o funkcjonalnych rozwiązaniach, takich jak rozdzielenie toalety od pozostałej części łazienki. Pozwoli to na sprawniejsze funkcjonowanie wszystkich zainteresowanych podczas zabieganych poranków czy przed wieczorną toaletą.

Proste rozwiązania są najlepsze, dlatego dobrze jest przedłożyć treść nad formę - wszak w tym sezonie króluje minimalizm! Zamiast dekoracyjnie gromadzić produkty kąpielowe, dobrym pomysłem będzie ukrycie przedmiotów w szafkach i szufladach. Mowa tu nie tylko o szamponach, rozmaitych odżywkach czy zapasie papieru toaletowego, ale i o artykułach gospodarstwa domowego.

Ściany w łazience wyłożone białymi i zielonymi płytkami dekoracyjnymi z kolekcji Gatsby z deszczownicą i stojącą miską WC

Podłoga i ściany

Łazienka to specyficzne miejsce, które wymaga specyficznych rozwiązań. Problem urządzenia wnętrza nie polega tu wyłącznie na doborze kolorystyki ścian czy mebli. Istotną rolę odgrywa tu jakość wykorzystanych komponentów, które zapewnią nam ochronę przed wilgocią i jej następstwami. Dobrą praktyką jest postawić na płytki do łazienki, które nie tylko pozwalają na stworzenie efektownych aranżacji, ale chronią także ściany i posadzkę przed niepożądanymi skutkami działania wody i wilgoci.

Płytki łazienkowe na ścianach mogą tworzyć element dekoracyjny lub stać się częścią strefy kąpielowej. Duże formaty można z powodzeniem zastosować do stworzenia niezwykle modnego, przejściowego prysznica. Dzięki jednokolorowym, niedużym prostokątom ułożonym w jodełkę, możliwe jest odtworzenie przytulnego, skandynawskiego klimatu. To właśnie łazienkowe płytki mogą nadać pomieszczeniu charakteru lub całkowicie odmienić panujący w nim styl. Płytki na ścianę do łazienki imitujące drewno ocieplą wnętrze, natomiast dzięki odważnym, geometrycznym printom, całość nabierze nowoczesnego sznytu. Warto również pamiętać o zapewnieniu domownikom bezpieczeństwa i wybrać płytki o właściwościach antypoślizgowych.

Łazienka z podłogą wyłożoną biało-czarnymi płytkami patchworkowymi i kabiną prysznicową wyłożoną drewnem, z zieloną szafką z umywalką, lustrem i dużym kwiatem w donicy

Czy stworzenie łazienki idealnej dla całej rodziny jest możliwe? Oczywiście! Wystarczy zaprojektować miejsce, które będzie nie tylko ładne, ale przede wszystkim praktyczne w codziennym funkcjonowaniu.