0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Styl boho we wnętrzach

28.01.2019 Kategoria: Artykuły

Jak można opisać styl boho? Jest na pewno kolorowy oraz pełny nietuzinkowych połączeń wzorów i struktur. Zwraca uwagę swoją delikatnością, nawiązaniami do natury, a zarazem żywiołością barw i oryginalnymi dodatkami. Nic więc dziwnego, że styl ten od kilku dekad cieszy się ogromną popularnością zarówno w modzie, jak i w wystroju wnętrz.

Charakterystyka stylu boho

Styl boho zapoczątkowany został na przełomie lat 60-tych i 70-tych XX wieku, ale jego korzenie sięgają już wieku XIX. Nazwa boho pochodzi od francuskiego słowa la bohéme, które oznacza cyganerię. Mianem tym określano środowisko artystyczne, którego członkowie głosili pełną swobodę twórczą, nie uznając norm społecznych i konwenansów.

Styl boho to jeden z najbardziej oryginalnych stylów, w jakim można urządzić wnętrze swojego domu. Jego podstawą jest zabawa kolorami i materiałami, w której ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia i fantazja. Jego główną i najważniejszą zasadą jest właśnie brak zasad! Polega on na łączeniu, mieszaniu i zestawianiu pozornie niepasujących do siebie kolorów i wzorów, kierując się jedynie własnym gustem i upodobaniami.

Kolekcja Boho Elle Mix

Styl boho i patchwork

Estetyka stylu boho często utożsamiana jest z patchworkiem, czyli techniką polegająca na łączeniu rożnych materiałów. Płytki patchworkowe zarówno podłogowe, jak i ścienne, są idealnym uzupełnieniem aranżacji boho. Wzór otrzymany dzięki zestawieniu ze sobą płytek o takim samym rozmiarze, ale różniących się kolorem oraz motywem, jest bardzo ciekawy i ozdobny, a więc idealny do wnętrza w stylu boho! Z płytek patchworkowych do salonu można układać ozdobne dywany lub ułożyć je na ścianie tworząc oryginalny dekor.

Kolekcja Musichalls

Motyw roślinny w stylu boho

Ważnym elementem wnętrz boho są motywy roślinne. Styl ten bazuje na naturalności oraz barwach ziemi. W aranżacje boho idealnie wpisuje się trend urban jungle. W pomieszczeniach warto zadbać o dużą liczbę żywych roślin, które można ustawić w ozdobnych donicach i kwietnikach. Równie ciekawym rozwiązaniem są płytki ceramiczne z motywem roślinnym i egzotycznym, które idealnie sprawdzą się w łazience lub malej toalecie.

Kolekcja Paper

Kolory stylu boho

Ważnym elementem stylu boho są odpowiednie barwy oraz ich ekstrawaganckie, nieoczywiste zestawienia. Kolorami najczęściej wybieranymi we wnętrzach utrzymanych w tej estetyce są intensywne barwy takie jak czerwienie, fuksje, turkusy, brązy oraz purpura. Ważne, aby pamiętać, iż zbyt duża ilość mocnych odcieni może przytłaczać pomieszczenie.  Do wnętrza w stylu boho idealnie nadadzą się również barwy pastelowe jak mięta, żółć i platyna. Stonowane kolory stanowią doskonale tło dla licznych i wyrazistych dekoracji.