0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Styl Boho we wnętrzach

28.01.2019 Kategoria: Artykuły

Kolorowy, pełen ciekawych i nietuzinkowych połączeń stylów, wzorów i struktur – tak można najprościej opisać styl boho, który od kilku dekad cieszy się ogromną popularnością zarówno w modzie jak i we wnętrzach.

Charakterystyka stylu boho

Styl boho zapoczątkowany został na przełomie lat 60-tych i 70-tych XX wieku, ale jego korzenie sięgają wieku XIX. Nazwa “boho” pochodzi od francuskiego słowa ”la bohéme”, które oznacza cyganerię - mianem tym określano środowisko artystyczne, którego członkowie głosili pełną swobodę twórczą, nie uznając norm społecznych i konwenansów.

Styl boho we wnętrzach

Styl boho to jeden z najbardziej oryginalnych styli, w jakim można urządzić wnętrze. Podstawą stylu boho jest zabawa kolorami i materiałami, w której ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia i fantazja. Jego główną i najważniejszą zasadą jest : BRAK ZASAD.

Styl boho polega na łączeniu, mieszaniu i zestawianiu, pozornie niepasujących do siebie kolorów i wzorów, kierując się własnym gustem.

Kolekcja Boho Elle Mix

Styl boho - patchwork

Estetyka stylu boho często utożsamiana jest z patchworkiem czyli techniką polegająca na łączeniu rożnych materiałów. Płytki patchworkowe, zarówno podłogowe jak i ścienne, są idealnym uzupełnieniem aranżacji boho. Wzór otrzymany dzięki zestawieniu ze sobą płytek o takim samym rozmiarze, ale różniących się kolorem oraz motywem, jest bardzo ciekawy i ozdobny - idealny do wnętrza w stylu boho. Z płytek patchworkowych do salonu można układać ozdobne dywany lub ułożyć je na ścianie tworząc oryginalny dekor.

Kolekcja Musichalls

Kolekcja Musichalls

Motyw roślinny w stylu boho

Ważnym elementem wnętrz boho są motywy roślinne. Styl ten bazuje na naturalności oraz barwach Ziemi. W aranżacje boho idealnie wpisuje się trend urban jungle. W pomieszczeniach warto zadbać o dużą liczbę żywych roślin, które można ustawić w ozdobnych donicach i kwietnikach. Równie ciekawym rozwiązaniem są płytki ceramiczne z motywem roślinnym i egzotycznym, które idealnie sprawdzą się w łazience czy malej toalecie.

Kolekcja Paper

Kolory stylu boho

Ważnym elementem stylu boho są odpowiednie barwy oraz ich ekstrawaganckie, nieoczywiste zestawienia. Kolorami najczęściej wybieranymi we wnętrzach boho są barwy intensywne takie jak; czerwienie, fuksje, turkusy, brązy oraz purpura. Ważne aby pamiętać, iż zbyt duża ilość mocnych odcieni może przytłaczać pomieszczenie.  Do wnętrza w stylu boho idealnie nadadzą się również barwy pastelowe; mięta, żółć, platyna. Stonowane kolory stanowią doskonale tło dla licznych i wyrazistych dekoracji.