0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Łazienki w szarościach - dlaczego są modne?

01.09.2017 Kategoria: Artykuły

Kolor szary uważany był za przytłaczający, jednakże ubiegły sezon utrwalił nowy pogląd na jego wszelkie odcienie. Szarości zaczęły na stałe zadomawiać się nie tylko w łazienkach, ale też w innych pomieszczeniach, aby ostatecznie stać się wszechobecnym kolorem panującym w całym domu.

Tylko właściwie dlaczego szarość stała się tak modnym kolorem? Przede wszystkim ludzie uświadomili sobie, że zastosowanie szarości w odpowiedniej tonacji pomaga w wyciszeniu się. Jest to kolor neutralny, przez co nie zaburza ludzkiego postrzegania emocji. Dodatkowo zaczęto dostrzegać mnóstwo innych korzyści, jakie niesie za sobą użycie tej uniwersalnej barwy. Szarość pasuje niemal do każdego innego koloru. Z łatwością dopasujemy dodatki, które dodadzą uroku wnętrzu naszego domu. Łącząc kolory z szarym nie musimy obawiać się intensywnych i wyraźnych odcieni. Kontrasty są jak najbardziej mile widziane i co więcej - prezentują się rewelacyjnie! Ogromnym atutem szarych płytek jest również łatwość w utrzymaniu ich w czystości. Zabrudzenia na kaflach nie są widoczne, a ich sprzątanie nie wymaga wielkiego wysiłku. Poznajcie kilka ciekawych propozycji szarych płytek, dzięki którym stylowo urządzicie swoją łazienkę!

Płytki z serii Lander od Geotiles idealnie wpisują się w aktualne trendy modowe. Kolekcja swoją fakturą wiernie odzwierciedla efekt betonu, a dostępne różne odcienie szarości pozwolą na dowolne wyznaczenie stref łazienki. Producent płytek Lander urozmaicił serię, dodając do niej kafle z ozdobnym dekorem w postaci poziomych żłobień. Dekoracyjny, a zarazem subtelny charakter płytek świetnie podpasuje każdemu, kto lubi jednolite struktury, ale chciałby w niezbyt ekstrawagancki sposób dodać do aranżacji odrobinę elegancji. Dostępne w ofercie jasne, betonowe barwy dają szansę na urządzenie małej łazienki bez jej optycznego zmniejszenia.

Fragment łazienki wyłożonej szarymi płytkami imitującymi beton, z drewnianą półką z umywalką wpszczaną, okrągłym lustrem, lampą wiszącą, obrazem i akcesoriami

Płytki z serii Thor odznaczają się prostotą z jednoczesnym wyrazem lekkiej nowoczesności. Są to kafle o chłodnych odcieniach cementowych ze zdecydowaną formą dekoracyjną w postaci wzoru mozaikowego. Dla przełamania szarości mamy w kolekcji także płytki dekoracyjne łazienkowe w złotym kolorze. Złoto w połączeniu z szarością sprawi, że wnętrze nawiąże do lubianego przez wiele kobiet stylu glamour. Proste formy nie muszą być zwyczajne i właśnie to udowadnia nam kolekcja Thor.

Łazienka wyłożona szarymi płytkami z kabiną prysznicową, ciemną, kamienną wanną i umywalką wolnostojącą oraz lustrem

Ostatnia proponowana przez nas seria bezpośrednio nawiązuje to piaskowych odcieni szarości. Kafle Zenith to jedna z ciekawszych kolekcji, która łączy w sobie prosty, elegancki styl, a jednocześnie jest świetnym uwieńczeniem nowoczesnego wnętrza. Warto dodać również, że królujące jasne barwy płytek tej kolekcji sprawdzą się znakomicie w pomieszczeniach małych oraz tych o dużym metrażu. Bardzo oryginalny dekor z efektem trójwymiarowym wygląda bardzo stylowo, a z uwagi na niewielką powierzchnię pojedynczych kafli, może stanowić wykończenie wielu powierzchni.

Jasna łazienka w szarości z wiszącą półką z umywalką, małym obrazkiem i ciemnym fotelem

Wszystkie przedstawione przez nas propozycje wyróżniają się znakomitą jakością wykonania. Są to płytki, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Dzięki nim Wasze wnętrze stanie się piękne i nowoczesne. Warto więc bliżej przyjrzeć się proponowanej przez nas ofercie, gdyż czerpana jest ona ze wzorców klasycznego piękna, które jest ponadczasowe i idealnie sprawdzi się w każdym wnętrzu, będąc świetną inwestycją na lata.