0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Łazienki w szarościach - dlaczego są modne?

01.09.2017 Kategoria: Artykuły

Kolor szary uważany był za przytłaczający, jednakże ubiegły sezon utrwalił nowy pogląd na jego wszelkie odcienie. Szarości zaczęły na stałe zadomawiać się nie tylko w łazienkach, ale też w innych pomieszczeniach, aby ostatecznie stać się wszechobecnym kolorem panującym w całym domu.

Tylko właściwie dlaczego szarość stała się tak modnym kolorem? Przede wszystkim ludzie uświadomili sobie, że zastosowanie szarości w odpowiedniej tonacji pomaga w wyciszeniu się. Jest to kolor neutralny, przez co nie zaburza ludzkiego postrzegania emocji. Dodatkowo zaczęto dostrzegać mnóstwo innych korzyści, jakie niesie za sobą użycie tej uniwersalnej barwy. Szarość pasuje niemal do każdego innego koloru. Z łatwością dopasujemy dodatki, które dodadzą uroku naszemu wnętrzu. Łącząc kolory z szarym, nie musimy obawiać się intensywnych i wyraźnych odcieni. Kontrasty są jak najbardziej mile widziane i co więcej - prezentują się rewelacyjnie! Ogromnym atutem szarych płytek jest również łatwość w utrzymaniu ich w czystości. Zabrudzenia na kaflach nie są widoczne, a ich sprzątanie nie wymaga wielkiego wysiłku. Postaramy się państwu przedstawić kilka ciekawych propozycji płytek, tak aby mogli się państwo cieszyć pięknem szarości we własnej łazience.

Płytki z serii Kronos od Geotiles idealnie wpisują się w aktualne trendy modowe. Kolekcja swoją fakturą idealnie odzwierciedla efekt betonu, a dostępne różne odcienie pozwolą na dowolne wyznaczenie stref łazienki. Producent płytek Kronos urozmaicił serię, dodając do niej kafle z ozdobnym dekorem w postaci fali. Dekoracyjny, a za razem subtelny charakter płytek świetnie podpasuje każdemu, kto lubi jednolite struktury, ale chciałby w niezbyt ekstrawagancki sposób dodać do aranżacji odrobinę elegancji. Dostępne w ofercie jasne, betonowe barwy dają szansę na urządzenie małej łazienki bez jej optycznego zmniejszenia.


szara łazienka
 

Kolejna propozycja bez wątpienia przypadnie do gustu osobom, którym standardowa szarość wydaje się być zbyt prosta i nudna. Kolekcja płytek Marsala od Argenta jest nie tylko propozycją oryginalną, ale też ponadczasową. Każda płytka odznacza się wielobarwnością. Taie wykonanie sprawia, że powierzchnia zyskuje efekt trójwymiarowości. Dodatkowo płytki Marsala występują w niezwykłym ceglanym odcieniu brązu, a dla urozmaicenia całości producent stworzył piękny patchworkowy dekor.


szara łazienka płytki

Propozycja dla osób niebanalnych. Po raz kolejny do gry wchodzi patchworkowy styl, jednak tym razem w subtelniejszym wydaniu. Mowa o płytkach ceramicznych z kolekcji Lander. Kafle w porównaniu do tych, o których mówiliśmy powyżej, są większe, a właśnie takie są najczęściej poszukiwane przy urządzaniu nowoczesnych łazienek. Zaproponowany przez producenta dekor odznacza się oryginalnym, przetartym wzorem, przez co wydaje się być bardzo subtelny. Betonowe odcienie płytek Lander w połączeniu z matowym wykończeniem to duet elegancki i nowoczesny.


szara łazienka nowoczesna

Kolekcja Pulpis przemieni każde wnętrze w ultra nowoczesną przestrzeń. Wysoki połysk oraz duża powierzchnia pojedynczych kafli to często poszukiwane połączenie. Kafle dekoracyjne jasno wyznaczają swój oryginalny charakter, a to za sprawą zdecydowanego kontrastu o prostej linii. Płytki Pulpis zrobione zostały na wzór kamiennej struktury o grafitowych odcieniach. Taki dobór faktury do koloru dodaje całości elegancji, a wnętrze wydaje się być luksusowe. Dzięki rektyfikowanym obrzeżom możliwe jest ułożenie kafli z użyciem minimalnej ilości fugi. W ten sposób sprawimy, że płaszczyzna zdawać się będzie spójna i niemal jednolita.


nowoczesna szara łazienka

Płytki z serii Thor odznaczają się prostotą z jednoczesnym wyrazem lekkiej nowoczesności. Są to kafle o chłodnych odcieniach cementowych ze zdecydowaną formą dekoracyjną w postaci wzoru mozaikowego. Dla przełamania szarości mamy w kolekcji także płytki dekoracyjne łazienkowe w złotym kolorze. Złoto w połączeniu z szarością sprawi, że wnętrze nawiąże do lubianego przez wiele kobiet stylu glamour. Proste formy nie muszą być zwyczajne i właśnie to udowadnia nam kolekcja Thor.


szara łazienka

Ostatnia proponowana przez nas seria bezpośrednio nawiązuje to piaskowych odcieni szarości. Kafle Zenith to jedna z ciekawszych kolekcji, która łączy w sobie prosty, elegancki styl, a jednocześnie jest świetnym uwieńczeniem nowoczesnego wnętrza. Warto dodać również, że królujące jasne barwy płytek tej kolekcji sprawdzą się znakomicie w pomieszczeniach małych oraz tych o dużym metrażu. Bardzo oryginalny dekor z efektem trójwymiarowym wygląda bardzo stylowo, a z uwagi na niewielką powierzchnię pojedynczych kafli, może stanowić wykończenie wielu powierzchni.


szara łazienka

Wszystkie przedstawione przez nas propozycje wyróżniają się znakomitą jakością wykonania. Są to płytki, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Dzięki nim Twoje wnętrze stanie się piękne i nowoczesne. Warto więc bliżej przyjrzeć się proponowanej przez nas ofercie, gdyż czerpana jest ona z wzorców klasycznego piękna, które jest ponadczasowe i idealnie sprawdzi się w każdym wnętrzu, będąc świetną inwestycją na lata.