0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Bezpieczny i elegancki salon dla Twojej rodziny

12.12.2019 Kategoria: Artykuły

Bezpieczeństwo w domu

Projektując salon, trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii, w tym tez związane z zapewnieniem domownikom bezpieczeństwa. Nie warto na nim oszczędzać ani go bagatelizować. Jeśli w salonie znajduje się kominek, należy odpowiednio zabezpieczyć przestrzeń wokół niego. Dobrym pomysłem będą płytki do salonu wielkoformatowe, dzięki którym nie tylko ochronimy posadzkę przed ewentualnym żarem, ale też nadamy pomieszczeniu nowoczesnego charakteru.

Kiedy już zdecydujemy się na podłogę, warto wziąć pod uwagę materiały o podwyższonej trwałości oraz właściwościach antypoślizgowych. Śliska i niestabilna posadzka może przyczynić się do nieprzyjemnych urazów, czy kontuzji, dlatego dobrze jest zweryfikować rodzaj wybranej płytki do salonu. Optymalnie, jeśli wybrany model będzie nie tylko z dobrego jakościowo materiału, ale też nie będzie go trudno utrzymać w czystości.

Tym, co poprawi jakość użytkowania salonu, jest także jego automatyzacja. Warto zainwestować w rozwiązania takie jak czujki ruchu, czy sterownik oświetlenia, dzięki któremu można będzie manipulować światłem z pewnej odległości. Tych kilka prostych patentów sprawi, że przebywanie w salonie będzie niesamowitą przyjemnością.

Elegancja dla każdego

Na tym, czy dana przestrzeń jest uważana za elegancką, składa się wiele czynników. Zazwyczaj kluczowy jest sposób wykończenia, kolory oraz zastosowane dodatki. Pewne materiały, takie jak drewno, uważane są za materiały klasyczne. Z kolei złoto, czy marmur są synonimami luksusu i dobrego smaku. Na elegancki charakter salonu wpływają jednak nie tylko wybrane materiały i meble, ale też podłoga. Efekt wykwintnego wnętrza,  pomogą uzyskać płytki do salonu wielkoformatowe – rozjaśnią je, sprawiając, że będzie się wydawać optycznie powiększone i bardziej przestronne.

Nowoczesna elegancja to także nowatorskie desenie i nietypowe rozwiązania nie tylko w tradycyjnej formie. Ciekawym sposobem na klimatyczną aranżację są płytki do salonu dekoracyjne. Nieduże mogą być układane w niezwykle modną jodełkę lub stanowić ozdobny akcent na jednej ze ścian. Wśród eleganckich modeli znaleźć można płytki do salonu hexagonalne  w metalicznych kolorach lub nieduże, błyszczące kafelki, które zamienią powierzchnię w kompletną ozdobę. Inną koncepcją jest postawienie na kolorystyczny akcent. Może przejawiać się w dopasowanych do stylu tkaninach bazujących na kontrastach, ale idealnie sprawdzą się także odbiegające od dominującej gamy barw płytki do salonu dekoracyjne. Elegancja to pojęcie względne – każdy może rozumieć ją na swój indywidualny sposób.

Spraw, aby Twój salon był spełnieniem marzeń estetycznych, ale też spełniał wymogi bezpieczeństwa. Sięgnij po rozwiązania dedykowane nowoczesnym wnętrzom, które znajdziesz wśród asortymentu naszego sklepu.