0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Bezpieczny i elegancki salon dla rodziny

12.12.2019 Kategoria: Porady

Aranżując nowy dom lub remontując stary, zależy nam przede wszystkim na jego wystroju. Inną, równie ważną kwestią jest to, aby finalny efekt zapewniał również bezpieczeństwo użytkowania. Szczególnie w przypadku pokoju dziennego, z którego korzystają wszyscy domownicy. Na bezpieczeństwo w domu składa się wiele czynników. Meble, dodatki, posadzki czy sposób ogrzewania – wszystko to wpływa nie tylko na design pomieszczeń, ale i codzienne życie domowników. Zobaczcie, o czym warto pamiętać, urządzając salon!

Bezpieczeństwo w domu

Projektując salon trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii, w tym też związane z zapewnieniem domownikom bezpieczeństwa. Nie warto na nim oszczędzać ani go bagatelizować. Jeśli w salonie znajduje się kominek, należy odpowiednio zabezpieczyć przestrzeń wokół niego. Dobrym pomysłem będą płytki do salonu wielkoformatowe, dzięki którym nie tylko ochronimy posadzkę przed ewentualnym żarem, ale też nadamy pomieszczeniu nowoczesnego charakteru.

Kiedy już zdecydujemy się na podłogę, warto wziąć pod uwagę materiały o podwyższonej trwałości oraz właściwościach antypoślizgowych. Śliska i niestabilna posadzka może przyczynić się do nieprzyjemnych urazów czy kontuzji, dlatego dobrze jest zweryfikować rodzaj wybranej płytki do salonu. Najlepiej jeśli wybrany model będzie nie tylko z dobrego jakościowo materiału, ale też będzie łatwo go utrzymać w czystości.

Salon wyłożony jasnymi płytkami drewnopodobnymi z jasną kanapą, białym stolikiem, długą białą szafką niską, dużym telewizorem na ścianie i obrazem

Tym, co poprawi jakość użytkowania salonu, jest także jego automatyzacja. Warto zainwestować w rozwiązania takie jak czujki ruchu czy sterownik oświetlenia, dzięki któremu można będzie manipulować światłem z pewnej odległości. Tych kilka prostych patentów sprawi, że przebywanie w salonie będzie niesamowitą przyjemnością.

Elegancja dla każdego

Na to, czy dana przestrzeń jest uważana za elegancką, składa się wiele czynników. Zazwyczaj kluczowy jest sposób wykończenia, kolory oraz zastosowane dodatki. Pewne materiały takie jak drewno uważane są za materiały klasyczne. Z kolei złoto czy marmur są synonimami luksusu i dobrego smaku. Na elegancki charakter salonu wpływają jednak nie tylko wybrane materiały i meble, ale też podłoga. Efekt wykwintnego wnętrza pomogą uzyskać płytki do salonu wielkoformatowe – rozjaśnią je, sprawiając, że będzie się wydawać optycznie powiększone i bardziej przestronne.

Nowoczesna elegancja to także nowatorskie desenie i nietypowe rozwiązania nie tylko w tradycyjnej formie. Ciekawym sposobem na klimatyczną aranżację są płytki do salonu dekoracyjne. Nieduże mogą być układane w niezwykle modną jodełkę lub stanowić ozdobny akcent na jednej ze ścian. Wśród eleganckich modeli znaleźć można płytki do salonu hexagonalne w metalicznych kolorach lub nieduże, błyszczące kafelki, które zamienią powierzchnię w kompletną ozdobę. Inną koncepcją jest postawienie na kolorystyczny akcent. Może przejawiać się w dopasowanych do stylu tkaninach bazujących na kontrastach, ale idealnie sprawdzą się także odbiegające od dominującej gamy barw płytki do salonu dekoracyjne. Elegancja to pojęcie względne – każdy może rozumieć ją na swój indywidualny sposób.

Widok na podłogę w salonie wyłożoną szarymi płytkami imitującymi beton z jasną kanapą z błękitnym kocem i stołem z drewnianym blatem

Sięgnijcie po rozwiązania dedykowane nowoczesnym wnętrzom, które znajdziecie w asortymencie naszego sklepu Carrea! W ten sposób sprawicie, że Wasz salon będzie spełnieniem marzeń estetycznych, a także będzie spełniał wymogi bezpieczeństwa.