0
Brak produktów w koszyku.
Artykuły

Urządzanie małej łazienki – zainspiruj się kolekcją Solid

03.04.2017 Kategoria: Artykuły

 

W tym artykule podpowiemy Państwu kilka obecnych i przyszłościowych trendów, dzięki którym mała łazienka nabierze zupełnie nowego charakteru. Posłużymy się niezwykle popularną i chętnie wybieraną kolekcją Solid. Wierzymy, że oferowana przez nas obfitość wzorów płytek Solid utrzymanych w kilku pokrewnych liniach stylistycznych ułatwi ich dopasowanie do wnętrza i indywidualnych projektów.

Skutecznym sposobem na wizualne powiększenie łazienki jest utrzymanie jasnej barwy płytek. Ciekawy efekt można uzyskać, stosując płaskie, jasne i jednolite płytki na ścianach mieszając je z płytkami strukturalnymi. Dzięki takiemu zabiegowi uchronimy białe wnętrze małej łazienki od nudnego, obdartego z charakteru designu. Przy takich kreacjach proponujemy zastosować płytki Solid Blanco oraz płytki strukturalne Solid Silver Check lub Solid Silver Focus.

Łazienka biało czarna z płytkami Aparici Solid

Mając do dyspozycji nieco więcej miejsca, warto pokusić się o atrakcyjne, skupiające uwagę wstawki ścienne. Zastosowanie ciemnych wstawek z matowego lub półbłyszczących płytek o podłużnej stylistyce świetnie wkomponuje się w biel, beż i krem. Wyłożenie ścian płytkami Solid Blanco oraz uzupełnienie ich wstawkami z płytek Solid Sysmic nada łazience niepowtarzalnego, eleganckiego wyglądu. Zachęcamy również do łączenia białych płytek z delikatnymi złotymi wstawkami płytek Solid Gold Focus lub Solid Gold Check. Złote płytki idealnie wręcz zgrają się z powierzchnią luster i z powodzeniem mogą być układane w okolicach szyb prysznicowych.

Popularnym trendem jest również łączenie matowych płytek w skalach szarości z błyszczącymi złotymi płytkami strukturalnymi. Zachęcamy do stosowania płytek o podłużnej fakturze, poszerzających optycznie łazienkę. Do małych łazienek doskonale wpasują się szare płytki podłogowe z serii Avenue, uzupełnione płytkami naściennymi Solid Black oraz przełożone płytkami dekoracyjnymi serii Solid Sysmic.

Solid Sysmic

W ostatnich latach można zaobserwować zdecydowane porzucanie wysokiego połysku – zwłaszcza w łazienkach małych. Dominujące stają się mat, szarości, wstawki drewnopodobne oraz płytki strukturalne.

Jeżeli stawiają Państwo na nieco odważniejsze projekty małych łazienek, zachęcamy do kreacji będących w większej bliskości natury. Piorunujący efekt łazienki uzyskamy, łącząc czarne, jednolite płytki Solid Black, matowe płytki podłogowe oraz płytki drewnopodobne. Zalecamy nieco jaśniejsze odcienie – np. płytki z serii Milena lub October. Niestety decydując się na ciemniejszą kolorystykę, musimy liczyć się z optycznym zmniejszeniem łazienki. Niemniej, łączenie gładkich, ciemnych płytek ze strukturalnymi wstawkami oraz dopełniającymi je matowymi płytkami podłogowymi, wykreujemy prawdziwie niepowtarzalne wnętrze.

Zachęcamy Państwa do popuszczenia wodzy wyobraźni i eksperymentowania z płytkami strukturalnymi 3D. Prawdziwie niepowtarzalne wnętrze łazienki uzyskamy wyłącznie wtedy, gdy bazując na obecnie panujących trendach, odważymy się skomponować własny projekt.