0
Brak produktów w koszyku.
Artykuły

Płytki imitujące marmur - klasyczna ikona nowoczesnego luksusu

03.09.2017 Kategoria: Artykuły

Marmurowa łazienka kojarzy się z luksusem, dobrym smakiem i przede wszystkim wyjątkowym stylem wystroju wnętrza. Jednakże cena za metr kwadratowy marmuru potrafi odstraszyć zdecydowaną większość chętnych na kąpiele w luksusie. W takich sytuacjach płytki imitujące marmur okazują się najlepszym wyjściem. Ich cena nie zrujnuje domowego budżetu, a koszty remontu czy wykończenia nowego domu nie przekroczą przyjętych założeń. Tymczasem sam wygląd pomieszczenia pokrytego imitacją marmuru nie będzie różnił się od tego wymarzonego.

Klasyczna łazienka z płytkami imitującymi marmur

Te najbardziej luksusowe łazienki, godne pałaców i wnętrz najbogatszych właścicieli domów, zawsze wykończone są marmurem. To on jest kwintesencją elegancji i zbytku, a przy tym najlepiej eksponuje wyraziste elementy wystroju: lustra o złoconych ramach, dawne toaletki, które doskonale odnajdują się w łazienkowych wnętrzach. Osiągnięcie podobnego efektu już teraz jest możliwe dzięki kolekcji Statuario. Jej podstawę stanowią płytki ceramiczne imitujące biały i złoty marmur, jednakże to dodatki idealnie dopasowane do bazy są prawdziwą perłą tej kolekcji. Wyjątkowe ornamenty oraz płytki imitujące klasyczną boazerię sprawdzą się we wnętrzach tych osób, które cenią sobie nawiązanie do dawnych czasów. Nie bez powodu na myśl przywodzą bogactwa Wersalu za czasów Ludwika XVII, a przy tym są trwałe, znacznie tańsze niż marmur oraz, co ma ogromne znaczenie w obecnych czasach, idealnie odbijają światło, nadając wnętrzom ciepły charakter.
Klasyczna łazienka z płytkami imitującymi biały marmur
 

Małe płytki marmuropodobne uzupełnione o pikowane dekory

Nie wszyscy cenią sobie ostentacyjne odwołania do miejsc znanych z największego przepychu. Dla takich osób dedykowana jest kolekcja Azur. Mylą się jednak ci, którzy uważają, że płytki imitujące biały marmur z delikatnymi smugami są nudne. Charakteru dodaje im pikowany dekor - wyrazisty i zdecydowanie nowoczesny, a przy tym nienachalny. To dzięki niemu klasyczne wnętrza jasnych łazienek zyskają bardziej wyrazisty charakter, a przy tym nie będą rozpraszały nawet podczas najdłuższej kąpieli. Co więcej, dzięki nim każdy dodatkowy element wystroju łazienki nie zostanie pominięty przez oglądającego, a płytki drewnopodobne, który doskonale łączą się z kolekcją, okażą się tym, co nada wnętrzu jeszcze więcej ciepła. Kolekcja Azur sama w sobie jest ozdobą, jednak spośród innych płytek imitujących marmur wyróżnia je pikowany dekor, który w wyjątkowy sposób obija światło, czyniąc z niego kolejny element wystroju.
Łazienka z pikowanymi płytkami w stylu carat

Łazienka z połączeniem marmuru i czerni

Niektóre meble łazienkowe wymagają szczególnej oprawy. Mowa tu głównie o wyrazistych kolorach i wyjątkowych kształtach, które na ciemnym lub źle dobranym tle zupełnie tracą swój efekt. W takiej sytuacji kolekcja Marbox  jest idealnym wyjściem. Smuga na płytkach jest jasna, dzięki czemu nie rozprasza uwagi patrzącego. Jednakże dodatki dostępne w ramach kolekcji pozwalają na idealne wyeksponowanie np. ogromnego lustra. Tworzą wyjątkową ramę dla wszystkiego co wymaga podkreślenia, a także doskonale sprawdzą się w przypadku wyjątkowego prysznica, który nie jest zamkniętą kabiną, ale nowoczesną, przeszkloną przestrzenią. Przełamują pozorną monotonię, nie zaburzając przy tym efektu, jaki pragnie się osiągnąć meblami łazienkowymi. Równocześnie jednak w kolekcji znajdują się także bardziej wyraziste wzory i ciemniejsze kolory, które doskonale skomponują się z frontami meblowymi utrzymanymi w ciepłych kolorach różnych gatunków drzew.
Biała marmurkowa łazienka
 

Matowe płytki imitujące marmur

Trudno znaleźć płytki imitujące marmur, które charakteryzowałyby się trwałością, wyjątkowym wyglądem, a przy tym łączyłyby w sobie elementy cenione przez zwolenników klasycznych wystrojów, jak i tych zupełnie nowoczesnych. Udało się to jednak osiągnąć w kolekcji Godina, której jasne płytki z wyraźną smugą czerpią z klasycznego wyglądu marmuru, a przy tym są na tyle wyraziste, by spodobać się osobom preferującą bardziej charakterystyczne i zdecydowane wnętrza. Na uwagę zasługują również płytki ścienne z motywem cegiełki, które pozwolą stworzyć ciekawe wnętrza, szczególnie w łazienkach wypełnionych meblami w barwach jaśniejszych gatunków drzew.
Łazienka z drewnem i płytkami imitującymi marmur

Płytki łazienkowe imitujące marmur połączone z motywem kwiatowym

Kolekcja Agora jest niezwykle ciekawą propozycją. Z jednej strony zdaje się nawiązywać do bardzo spokojnych, stosowanych wnętrz, dzięki płytkom imitującym biały marmur. Jasna smuga nie przyciąga nachalnie spojrzenia, co umożliwia zastosowanie bardziej zdecydowanych ozdób w łazienkach. Jednakże występujące w ramach kolekcji mozaikowe dekory oraz przede wszystkim płytki z wyraźnym kwiatowym motywem nadadzą wnętrzu nieco ekstrawaganckiego charakteru. Nie istnieje lepszy sposób na zaakcentowanie jakiegoś elementu ściany czy też przełamanie monotonni niż ciemny wzór na jasnym, delikatnym tle. Dzięki temu kolekcja Agora sprawdzi się w łazienkach tych osób, które preferują spokojniejsze wnętrza przełamywane silnymi akcentami. Należy jednak pamiętać, by wyposażenie łazienki było utrzymane w zdecydowanie jasnych i neutralnych barwach, najlepiej bieli i srebrze, by nie doprowadzić do wrażenia nadmiernego przepychu.
Duża łazienka z wanną wolnostojącą i płytkami z szarą smugą
 

Łazienka z białym i czarnym marmurem - kolekcja Arkit

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że łazienka utrzymana w ciemnych barwach nie jest dobrym rozwiązaniem. Kolekcja Arkit zadaje kłam temu stwierdzeniu. Na pewno nie jest rozwiązaniem dla osób ceniących sobie stonowane wnętrza, bowiem jej mocny charakter nie zostanie przełamany żadnymi dodatkami czy oświetleniem. W kolekcji tej ściany i podłoga są ozdobą samą w sobie. Kontrastowe kolory płytek naściennych i geometryczne wzory będą idealne dla odważnych osób ceniących sobie wszystko to, co nowe i unikatowe. Jaśniejsze płytki podłogowe z kolei rozjaśnią wnętrze, dzięki czemu nie wyda się ono ciasne i optycznie pomniejszone. Co szczególnie istotne, kolekcja Arkit najlepiej sprawdzi się przy minimalistycznym wystroju. Białe meble i biała ceramika łazienkowa to absolutna konieczność przy tak zdecydowanych ścianach. Podobnie ważne jest, by meble łazienkowe nie należały do tych delikatnych. Mocne wzory i grube blaty są tutaj wymagane.
Łazienka z płytkami Arkit i Tasos 40x120

Płytki imitujące marmur - luksus dla klasyki i nowoczesności

Płytki imitujące marmur nie są rozwiązaniem, które wiązałoby się z dużymi kosztami. Są bez porównania tańsze od marmuru, a przy tym dają równie piękny efekt. Niekiedy nawet znacznie piękniejszy, dzięki satynowemu pokryciu odbijającemu światło oraz dekorom czy elementom ozdobnym nadającym charakteru każdemu wnętrzu. Przede wszystkim jednak mnogość kolekcji płytek imitujących marmur sprawia, że zarówno zwolennicy klasycznego wystroju, jak i wielbicie nowoczesnych wnętrz z silnym akcentem znajdą coś dla siebie. 

Pozostałe kolekcje naturalnego marmuru dostępne w naszym sklepie:
Forum Blanco od Navarti 60x60, 75x75 i 60x120
Statuary od Geotiles 30x60, 60x60, 75x75 i 60x120