0
Brak produktów w koszyku.
Artykuły

Czarno-biała łazienka – pomysły

09.03.2020 Kategoria: Artykuły

Szyk i elegancja

Bazowanie na kontrastach sprawia, że nietrudno jest o wydzielenie poszczególnych stref w łazience. To idealny sposób na zaaranżowanie eleganckiej łazienki, inspirowanej wyszukanym stylem glamour. Biel przełamana jest tu czarnymi wstawkami, takimi jak czarny marmur, czy oryginalne dodatki. Na próżno szukać w niej matowych elementów – skoro stawiamy na monochromatyzm, niech będzie najwyższej jakości! Powinien błyszczeć i zachwycać, zarówno na ścianach, jak i na podłodze. To idealna łazienka dla osób, które cenią sobie luksus, bez konieczności epatowania złotem.

Łazienka z wstylu glamour z białymi i czarnymi płytkami imitującymi marmur

Stylowy loft

            Czerń i biel to doskonałe barwy do realizacji pomieszczenia industrialnego. Łazienkowe płytki utrzymane w tych odcieniach pomogą stworzyć nowoczesną, a zarazem minimalistyczną aranżację, nawiązującą do surowego klimatu nordyckiego. Płytki do łazienki loftowej powinny być duże i matowe, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się jasne i przestrzenne. To idealne miejsce do wykorzystania monochromatycznych printów lub delikatnych deseni. Płytki łazienkowe na podłodze mogą być zatem w geometryczne wzory lub czarno-białą szachownicę. Świetnie sprawdzi się także dwukolorowa jodełka lub nawiązująca do tradycyjnych form cegła. Szaleństwa na posadzce mogą dopełnić płytki na ścianę do łazienki w wersji rektyfikowanej, dzięki czemu powierzchnia wydaje się jednolita i optycznie powiększona.

Biało czarna łazienka z płytkami w jodełkę na podłodze

Męska łazienka

            Kolejną propozycją na stworzenie interesującej aranżacji z wykorzystaniem czerni i bieli jest łazienka zwana męską. To nieduża przestrzeń, której nie można odmówić charakteru i stylu, dlatego sprawdzi się w mieszkaniu singla (lub singielki). Główną dewizą tego stylu jest funkcjonalność, dlatego proste rozwiązania uzupełnione są efektownymi meblami, oryginalnymi płytkami i zachwycającą armaturą. Elementy takie jak białe płytki lub czarne, błyszczące fronty szafki umywalkowej odbijają światło, równocześnie odciążając całą przestrzeń.

Czerń i biel to ponadczasowa kombinacja, która sprawdzi się w łazience każdego rozmiaru. Modne dodatki bazujące na zasadzie kontrastów umożliwiają stworzenie wyjątkowych wnętrz bez względu na preferowany styl. Umiejętne połączenie tych barw to idealna baza do realizacji nowoczesnych, wyjątkowych pomieszczeń, które nie wyjdą z mody przez lata.