0
Brak produktów w koszyku.
Newsy

Płyty wielkoformatowe w naszej ofercie!

06.07.2018 Kategoria: Newsy

Miło nam poinformować, że już niedługo w naszej ofercie pojawią się nowoczesne produkty tzw. płyty XXL (inaczej spieki kwarcowe, slaby) w formatach 120x120 (10mm) oraz 120x240 (6mm). Część produktów będzie dostępna także na naszym stanie magazynowym. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami! Poniżej przedstawimy zalety oraz możliwości jakie oferują płytki wielkoformatowe XXL w formacie 120x240 cm.

Gdzie można zastosować płyty XXL?

Zastosowanie płyt XXL
 

Gresowe płyty XXL tworzą wiele możliwości do tworzenia współczesnych i awangardowych przestrzeni. Możliwości architektoniczne i estetyczne są niemal nieograniczone. Płyty XXL stają się najnowszym trendem w wykończeniu powierzchni. Ich zastosowania są tak różnorodne jak:

  • wewnętrzne i zewnętrzne ściany i podłogi,
  • ławki, wyspy, blaty, fronty mebli, szafki pod umywalki,
  • klejone lub wentylowane fasady,
  • renowacja i przebudowa istniejących powierzchni,
  • dekoracja wnętrz.

Czym dokładnie są płyty XXL ?

Płyty XXL, inaczej zwane slabami lub spiekami kwarcowymi, to gresowe płyty wykonane w technologii prasowania, a następnie wypalania w wysokiej temperaturze. Dzięki temu mogą uzyskać wiele różnych struktur i kolorów oraz są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Występują tutaj bardzo duże formaty takie jak 120x240 cm. Mimo swojej grubości 6 mm sprawdzają się zarówno na podłodze, jak i na ścianie.

Jakie mają zalety ?

Oprócz tradycyjnych zalet płytek gresowych płyty XXL posiadają jeszcze wiele innych:

  • Wielkość i lekkość – pomimo swojego dużego rozmiaru, pojedyncza płyta nie waży bardzo dużo. Dwójka dorosłych osób może bez problemu przenieść ją z miejsca na miejsce.
  • Wszechstronność – produkty te nadają się do wszelkich projektów. Mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Sprawdzą się jako płytki podłogowe kuchenne, płytki ścienne do salonu, fasady wentylowane lub blaty oraz fronty mebli kuchennych ze względu na swoją grubość. Duży rozmiar minimalizuje liczbę połączeń dając wiele korzyści zarówno estetycznych, jak i higienicznych.
  • Łatwość montażu – można je montować na dowolnym materiale bez konieczności specjalnego przygotowania podłoża, doskonale sprawdzą się także jako szybki sposób na renowację starego pomieszczenia.
  • Optymalizacja – płyty XXL są bardzo łatwe w obróbce dzięki swojej grubości, a podczas układania na ogrzewanie podłogowe pozwolą na duże oszczędności związane z ogrzewaniem.