0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Płyty wielkoformatowe w naszej ofercie!

06.07.2018Kategoria: Newsy

Miło nam poinformować że już niedługo w naszej ofercie pojawią się nowoczesne produkty tzw. płyty XXL (spieki kwarcowe, slaby) w formatach 120x120cm(10mm) oraz 120x240(6mm). Część produktów będzie dostępna na naszym stanie magazynowy. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami. Poniżej przedstawimy zalety oraz możliwości jakie oferują płyty XXL w formacie 120x240.

Gdzie można zastosować płyty XXL?

Zastosowanie płyt XXL
 

Gresowe płyty XXL tworzą wiele możliwość do tworzenia współczesnych i awangardowych przestrzeni. Możliwości architektoniczne i estetyczną są niemal nieograniczone. Płyty XXL stają się najnowszym trendem w wykończeniu powierzchni. Ich zastosowania są tak różnorodne jak:

  • Wewnętrzne i zewnętrzne ściany i podłogi
  • Ławki, wyspy, blaty, fronty mebli, szafki pod umywalki
  • Klejone lub wentylowane fasady
  • Renowacja i przebudowa istniejących powierzchni
  • Dekoracja wnętrz

Czym dokładnie są płyty XXL ?

Płyty XXL inaczej zwane slabami lub spiekami kwarcowymi to gresowe płyty wykonane w technologii prasowania, a następnie wypalania w wysokiej temperaturze. Dzięki temu mogą uzyskać wiele różnych struktur i kolorów oraz są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Występują tutaj bardzo duże formaty takie jak 120x240cm. Mimo swojej grubości 6mm sprawdzają się zarówno na podłodze jak i ścianie.

Jakie mają zalety ?

Oprócz tradycyjnych zalet płytek gresowych Płyty XXL posiadają jeszcze wiele innych:

  • Wielkość i lekkość – pomimo swojego dużego rozmiaru 120x240cm pojedyncza płyta nie waży bardzo dużo, dwójka dorosłych osób może bez problemu przenieść ją z miejsca na miejsce.
  • Wszechstronność – produkty te nadają się do wszelkich projektów. Mogą być stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Jako płytki podłogowe, ścienne, fasady wentylowane lub blaty oraz fronty mebli kuchennych ze względu na swoją grubość. Duży rozmiar minimalizuje liczbę połączeń dając wiele korzyści zarówno estetycznych jak i higienicznych
  • Łatwe w montażu – można je montować na dowolnym materiale bez konieczności specjalnego przygotowania podłoża wcześniej, doskonale sprawdzą się jako szybki sposób na renowację starego pomieszczenia
  • Optymalizacja – płyty XXL są bardzo łatwe w obróbce dzięki swojej grubości, a podczas układania na ogrzewanie podłogowe pozwolą na duże oszczędności związane z ogrzewaniem.