0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Płytki patchwork nadal w modzie

20.12.2018 Kategoria: Artykuły

Płytki w stylu patchwork cieszą się niesłabnącą popularnością. Jest to głównie spowodowane ich ponadczasowym designem oraz łatwością, z jaką łączą się z innymi elementami wystroju wnętrza. To, co w nich najbardziej urzeka, to kolorowa powierzchnia oraz różnorodne wzory, które zestawione razem tworzą wspaniałe, dekoracyjne kompozycje. Poniżej przedstawiamy kilka patchworkowych modeli, na które powinniście zwrócić swoją uwagę!

Ciekawy kształt płytek patchwork

Bardzo ciekawymi propozycjami są płytki Octogono Musichalls oraz Octogono Variette od producenta Vives. Te dwa modele charakteryzują się dwoma całkowicie odmiennymi podejściami do kwestii kolorystycznych. Płytki odznaczają się także ściętymi narożnikami, które należy uzupełnić kostkami dekoracyjnymi Taco (w przypadku zakupu 1 m2 płytek należy również zakupić 25 sztuk kosteczek Taco). Taka kompozycja jest naprawdę wyjątkowa i we wspaniały sposób ozdobi każde wnętrze.

Cechą charakterystyczną modelu Musichalls są kolorowe wzory o jasnych, pastelowych odcieniach. Kompozycja ułożona za pomocą tych kafelków będzie sprawiać wrażenie misternie wykonanego malunku, przywodzącego na myśl stare freski.

Aranżacja musichalls

Model Variette to z kolei stonowany, czarno-biały patchwork. Jest to dobre i ciekawe rozwiązanie do pomieszczeń zaprojektowanych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Płytki utrzymane w takiej estetyce doskonale sprawdzą się także przy renowacji kamienicy lub zabytkowych pomieszczeń, ponieważ doskonale wpisują się w ich klimat. Również w przypadku tego modelu, jego wygląd przypomina pracę rzemieślnika najwyższej klasy.

 

Aranżacja Variette

Kafelki patchwork w pastelowych barwach

Na popularności w wykończeniu wnętrz zyskują delikatne, pastelowe barwy. Są one doskonałą propozycją do różnorodnych wnętrz, ponieważ nie przytłaczają pomieszczenia tylko je rozświetlają, a także łatwo łączą się z innymi elementami wystroju. Popularną i gustowną kolekcją jest kolekcja Barcelona od hiszpańskiego producenta Keros. Płytki z tej serii charakteryzują się małym rozmiarem, geometrycznymi wzorami oraz uniwersalną kolorystyką, na którą składają się odcienie bielu, szarości i błękitu. Takie płytki nadadzą uroku każdemu wnętrzu!

 

Aranżacja Barcelona Arch

Nowe podejście do stylu wiktoriańskiego

Płytki typu patchwork bardzo często czerpią inspiracje z różnych stylów, na przykład ze stylu wiktoriańskiego. Może się to nam wydawać niecodziennym połączeniem, ale producenci płytek udowadniają, że te dwa elementy doskonale ze sobą współgrają. Charakterystyczne wzory i kolory dla tamtej epoki zostają przeniesione na ceramiczne powierzchnie, dając w ten sposób bogaty efekt pełen przepychu. Jest to dobry przykład na to, jak niektóre style potrafią przetrwać wieki, dzięki zastosowaniu ich w wykończeniu wnętrz.

 

Aranżacja Boulevard Negro

 

W wykończeniu powierzchni płytek patchwork widać także inspiracje odmiennymi kulturami i bardziej egzotecznymi wzorami, które swoje korzenie mają między innymi w Ameryce Południowej. Niebanalne połączenie żywych kolorów oraz odważne wzory podkreślą wyjątkowy charakter i klimat każdego wnętrza.

 

Aranżacja Boulevard Negro