0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Płytki, które każdego oczarują!

08.12.2022 Kategoria: Newsy

Marka hiszpańskiego producenta Peronda – Harmony – znana jest z uroczych i oryginalnych płytek, występujących w małych formatach. Płytki tej marki cieszą się dużym uznaniem nie tylko ze względu na ich wyjątkową estetykę, ale także dlatego, że dobrze wpasowują się do różnorodnych pomieszczeń i aranżacji, stanowiąc ich ozdobę. Zobaczcie, jakie nowości dla Was przygotowaliśmy spod znaku Harmony!

Zawsze modne cegiełki ścienne

W ofercie marki Harmony zdecydowanie przeważają płytki w formacie niewielkich cegiełek ściennych o nierównej powierzchni, intensywnych kolorach i połyskliwej tafli, co nadaje im wygląd ręcznego, rzemieślniczego wykonania. Taka jest kolekcja Aqua, która stanowi połączenie gładkich płytek bazowych oraz dekoracyjnych z kwiatowymi ornamentami, które wyglądają, jakby zostały namalowane za pomocą pędzla i farb. Dowolność możliwości łączenia i tworzenia różnorodnych kompozycji przy pomocy różnych modeli sprawi, że każda aranżacja będzie jedyna w swoim rodzaju.

Cegiełki ścienne z kolekcji Aqua

Kolejną propozycją jest kolekcja Bari, która podobnie do kolekcji Aqua, składa się z modeli bazowych i dekoracyjnych. Jednak w tym przypadku modele dekoracyjne charakteryzują się wklęsłym wzorem, dzięki czemu po położeniu ich na ścianie powstanie trójwymiarowy efekt głębi, który sam w sobie będzie ozdobą.

Cegiełki ścienne z kolekcji Bari

Płytki z kolekcji Nador zachwycają kwadratowym kształtem oraz spokojnymi, pastelowymi kolorami, które wyczarują przyjemną atmosferę w każdym wnętrzu. Takie cegiełki będą dobrze wyglądać połączone z kolorowymi płytkami patchworkowymi, a taka kompozycja na pewno wprowadzi ze sobą powiew świeżości i radości.

Cegiełki ścienne z kolekcji Nador

Z kolei cegiełki z kolekcji Rabat wyróżniają się stonowaną, spokojną kolorystyką. Barwy płytek są na tyle uniwersalne, że można śmiało je łączyć z kaflami innego rodzaju, będąc przy tym pewnym, że będą dobrze ze sobą współgrać. Cegiełki te są wprost idealne do uniwersalnych aranżacji, niepozbawionych wyrafinowanego smaku i gustu.

Cegiełki ścienne z kolekcji Rabat

Jeśli chcecie do swojego domu wprowadzić trochę słońca, to doskonałym wyborem będą cegiełki z kolekcji Sunset. Ich kolorystyka jest intensywna i ciepła, co pozytywnie wpłynie na odbiór całego pomieszczenia, a na pewno je ociepli. Są to zachwycające modele, które wyglądają, jakby zostały wykonane przez najlepszego rzemieślnika, co tylko pogłębia ich urok.

Cegiełki ścienne z kolekcji Sunset

Urokliwe lastryko

Chociaż marka Harmony słynie z małych rozmiarów płytek, to i tak można znaleźć tu wielkie formaty jak 90 x 90 cm. Jest tak chociażby w przypadku kolekcji Evoque i Sensa, które oferują płytki imitujące lastryko. Kolekcja Evoque zachwyca bardzo drobnym wzorem lastryko oraz pastelowymi barwami, które nadają dużej płytce delikatności i uroku. Kolorowe płytki lastryko to hit wnętrzarski, który każdą aranżację czyni niebanalną, a także radosną.

Płytki lastryko z kolekcji Evoque

Podobnie rzecz ma się z kolekcją Sensa. Tyle że tutaj kolory są już bardziej stonowane, ale za to drobne ziarenka na tafli są kolorowe i błyszczą się pod wpływem światła, więc to one jako pierwsze przyciągają wzrok, a także podnoszą dekoracyjność płytki i całego wystroju.

Płytki lastryko z kolekcji Sensa

Udekoruj swój dom

Można powiedzieć, że marka Harmony osiągnęła mistrzostwo w designie i produkcji płytek dekoracyjnych. Przykładem na potwierdzenie tych słów jest kolekcja Gala, składająca się z prostokątnych płytek ściennych, których powierzchnia wyróżnia się ozdobnym, reliefowym, geometrycznym wzorem. Jest to minimalistyczna ozdoba, ale zdecydowanie nie banalna, ponieważ lekko wklęsłe linie, tworzące wzór, błyszczą się pod wpływem światła.

Płytki dekoracyjne z kolekcji Gala

Podobnie rzecz ma się z kolekcją Mare. Występują tu płytki bazowe oraz dekoracyjne z prostym, reliefowym wzorem podłużnych żłobień. Ciekawym modelem jest model Mix, ponieważ łączy on w sobie powierzchnię bazową i dekoracyjną, co daje interesujący efekt cieniowania. Dzięki temu też rosną możliwości łączenia i układania płytek. Z wykorzystaniem modeli Mare na pewno każda aranżacja nabierze oryginalności.

Płytki dekoracyjne z kolekcji Mare

Wyróżniającą się na tle innych zdecydowanie jest kolekcja Levels. Płytki z tej serii wyglądają, jakby składały się z sześciu mniejszych cegiełek, a ich wypukło-wklęsła powierzchnia daje niesamowity efekt 3D. Jeśli dorzucimy do tego nasycone kolory oraz ziarnistą i błyszczącą taflę, powstaje gotowy przepis na oryginalną aranżację nie do podrobienia.

Płytki dekoracyjne z kolekcji Levels

Kolekcja Rim oferuje płytki, które występują w pięknych, jasnych, pastelowych kolorach. Trzeba przyznać, że jest to seria raczej minimalistyczna, ale nie jest przy tym pozbawiona dekoracyjnego sznytu. Gładkie modele bazowe łączą się tu z tymi ozdobnymi, których centralnym punktem jest wypukła kreska na środku powierzchni. Jest to niecodzienne rozwiązanie, które wykreuje interesującą kompozycję ścienną.

Płytki dekoracyjne z kolekcji Rim

Vaho to z kolei bardzo urocze płytki, których wygląd został zainspirowany kroplami wody. Stąd właśnie małe plamy na powierzchni, które w przeciwieństwie do matowego tła, błyszczą się i odbijają światło. Jest to ciekawy chwyt, który był możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu najnowszej technologii Layer Tech. Takie płytki poprawią nastrój każdemu, a szczególnie dobrze nadają się do łazienki oraz do pokojów Waszych dzieci, tych młodszych i tych starszych.

Płytki dekoracyjne z kolekcji Vaho

Oryginalny patchwork

Płytkami marki Harmony, które zawsze zachwycają, są płytki patchworkowe. Cechują się one małym rozmiarem, pięknymi barwami i dekoracyjnymi ornamentami. Ale Harmony umie także zaskakiwać. Płytki z kolekcji Patterns stanowią unikatowe połączenie betonowej tafli, pastelowych barw i geometrycznych wzorów. Gdy myślimy o modelach ze wzorem patchworkowym, raczej nie przychodzi nam do głowy powierzchnia imitująca beton, ale ta kolekcja udowadnia, że jest to świetne połączenie. W efekcie powstały zachwycające, ale stonowane płytki, które będą wspaniałą ozdobą każdego wnętrza.

Płytki patchworkowe z kolekcji Patterns

Dotyczy to także kolekcji Sirocco, tyle że tutaj mamy do czynienia z płytkami z minimalistycznym ornamentem kwiatowym. Zdecydowanie są to modele, które zapierają dech w piersiach!

Płytki patchworkowe z kolekcji Sirocco

Marka Harmony od hiszpańskiego producenta Peronda nigdy nie zawodzi i zawsze daje nam ciekawe propozycje, które zachwycają swoim pięknem i oryginalnością. Dlatego nie zwlekajcie i już teraz zapoznajcie się z nową ofertą, a na pewno ją pokochacie!