0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Odpowiednie płytki do stylu industrialnego

18.05.2023 Kategoria: Artykuły

Styl industrialny to jeden ze stylów, który cieszy się dużą popularnością i jest chętnie wykorzystywany w aranżacji wnętrz i architekturze. Jego estetyka jest inspirowana przemysłem i fabrykami. Powstał w XIX wieku wraz z rozwojem rewolucji przemysłowej i później został zaadaptowany jako popularny styl wystroju wnętrz. Charakteryzuje się surowym wyglądem, eksponowaniem elementów konstrukcyjnych i wykorzystywaniem materiałów przemysłowych.

Styl industrialny jest popularnym wyborem dla wielu osób ze względu na swoją surową, oryginalną i nowoczesną estetykę. Często jest wykorzystywany w loftach, przestrzeniach komercyjnych, a także w nowoczesnych domach i mieszkaniach. W niniejszym artykule chcemy przedstawić Wam trzy nowe kolekcje od producenta Baldocer, które idealnie wpisują się w tę estetykę.

Beton i minimalizm idą w parze

Można powiedzieć, że kolekcja Asphalt jest kwintesencją industrialnej estetyki, ponieważ jej płytki imitują beton, który jest podstawowym materiałem dla tego stylu. Prosta, oszczędna i surowa w odbiorze powierzchnia płytek występuje w stonowanej kolorystyce, która oscyluje między szarością i brudnym beżem. Do tego duże formaty płytek świetnie sprawdzą się w dużych, otwartych przestrzeniach.

Ale kolekcja Asphalt potrafi także zaskoczyć, ponieważ występują tu płytki w wyjątkowej, dekoracyjnej odsłonie. Model Brick imituje cegłę, która również jest jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów w stylu industrialnym. Modele Craft, Tip i Saw posiadają na swojej powierzchni ozdobne reliefy, natomiast kafle Tropical i Sumire są najciekawsze z tego względu, że zdobią je roślinne ornamenty, a więc są najbardziej oryginalne.

Dzięki takiemu wyborowi płytek powstanie ciekawa aranżacja, która będzie przełamywać surowość industrialnej estetyki.

Otwarta kuchnia połączona z salonem z szarymi płytkami imitującymi beton na ścianie i na podłodze

Dynamiczna odsłona kamienia

Materiałem, który podobnie jak beton odznacza się surowością powierzchni, a tym samym dobrze wpasuje się do pomieszczeń, w których króluje industrialny styl, jest kamień. Kamień wprowadza ze sobą dodatkowy plus, a mianowicie taki, że w każdych warunkach prezentuje się naturalnie. Kolekcja Dome oferuje płytki o wyraźnej, kamiennej strukturze i przygaszonej kolorystyce, która odzwierciedla cechy przemysłowych wnętrz.

Tutaj podobnie możemy znaleźć pojedyncze modele ścienne z reliefami (Skin oraz Blind), jednak są na tyle minimalistyczne, że nie rzucają się przesadnie w oczy i całość aranżacji pozostanie oszczędna, chociaż urozmaici ją ciekawy akcent dekoracyjny.

Ciemna sypialnia wyłożona grafitowymi płytkami imitującymi kamień z garderobą

Lastryko potrafi zaskoczyć

Zdecydowanie najciekawszą kolekcją jest kolekcja Volcano. Możemy znaleźć tu nietuzinkowe, ale bardzo stylowe płytki, na których powierzchni lastryko miesza się z kamiennym użyleniem. Daje to naprawdę efekt wow, który wyniesie estetykę industrialną na jeszcze wyższy poziom.

Przeważa tu jasna kolorystyka w odcieniach szarości i beżu, ale znajdziemy również jeden model w ciemnej, grafitowej barwie. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki temu łatwiej wybierzemy odpowiadającą nam płytkę, która będzie pasować do naszej wymarzonej aranżacji. Wszystko zależy od efektu, który pragniemy uzyskać. Ciemna kolorystyka to oczywisty wybór do industrialnego wnętrza, ale jasne barwy wprowadzą ze sobą lekkość.

Pomieszczenie wyłożone ciemnymi płytkami lastryko z kamiennym użyleniem z fotelem, okrągłymi stolikami, lampą stojącą i drewnianym blatem

Wszystkie te kolekcje mają ze sobą punkty wspólne, którymi są stonowana kolorystyka, duże formaty, surowość wyglądu i oszczędna powierzchnia przełamana ozdobnymi wzorami niektórych modeli. Taka stylistyka płytek pasuje doskonale do nowoczesnych wnętrz, które nawiązują do industrialnej estetyki. W zależności od tego, na którą z kolekcji się zdecydujecie, możecie stworzyć całkiem różne aranżacje, które jednak w pełni odpowiedzą na wymagania tego stylu.