0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Marmurowe płytki do łazienki

03.06.2020 Kategoria: Artykuły

Marmur to jeden z tych materiałów, które od wieków królują wśród aranżacji ekskluzywnych wnętrz. Nie powinien dziwić więc fakt, iż płytki imitujące marmur na dobre zagościły wśród popularnych propozycji. Dzięki nim możliwe jest stworzenie luksusowej łazienki, stosunkowo niedużym kosztem. Jeśli szukasz pomysłów na wyjątkową aranżację – zapraszamy do lektury.

Płytki à la marmur – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Podobnie jak w przypadku zakupu każdych płytek, ich zakup powinien wiązać się z weryfikacją rodzaju i przeznaczenia wybranego modelu. Jeśli szukamy płytek na ściany łazienki idealnie sprawdzi się do tego pokryta szkliwem glazura.

Podłogom dedykowany jest znacznie bardziej odporny na uszkodzenia gres, czy twarda terakota. Spore znaczenie mają także jakość, klasa ścieralności wybranego modelu oraz stopień nasiąkliwości, które nie tylko będą miały wpływ na wygląd wybranych płytek, ale również nasze bezpieczeństwo podczas ich użytkowania.

Wybierając idealne płytki łazienkowe przypominające marmur, konieczna jest weryfikacja, czy nadają się do łazienki. Jeśli zamierzamy umiejscowić je na podłodze muszą wykazywać właściwości antypoślizgowe. Oprócz tego, że tego typu kafelki są niezwykle efektowne, powinny także charakteryzować się dość wysoką klasą odporności na zabrudzenia. Ten czynnik sprawi, że sprzątanie łazienki nie będzie wiązać się ze żmudnym szorowaniem, co niestety może mieć miejsce w przypadku niskiej jakości modeli.

Sposób na zachwycające wnętrze

Główną zaletą marmurowych płytek jest ich ponadczasowość. Na próżno szukać drugiego takiego materiału, który bez względu na okoliczności niesie za sobą jedno skojarzenie – luksus. Co na to wpływa? Marmur jest stylowy bez względu na to, gdzie zdecydujemy się go umieścić. Będzie ta samo świetnie wyglądał na podłodze, jak i na ścianach. Może stanowić kompletną kompozycję lub niewielki akcent na danej powierzchni.

Wzór inspirowany marmurem to klasa sama w sobie. Równie elegancko będzie prezentował się w odcieniach bieli i szarości, jak i zieleni, czy czerni. Ta ostatnia chętnie zestawiana jest ze złotymi dodatkami, które dodatkowo podkreślają wykwintny styl i iście królewski przepych. Płytki nawiązujące do marmuru mogą wspaniale uzupełniać przestrzenie aranżowane wedle stylu glamour, ale pomogą także uatrakcyjnić nieco bardziej klasyczne aranżacje. Umiejętnie wykorzystane w strefie prysznicowej, czy wokół lustra sprawią, że łazienka stanie się wykwintnym miejscem, nawiązującym do okazałych spa, czy królewskich łaźni.

A Wy, co sądzicie o marmurowych płytkach? Lubicie tego typu rozwiązania, czy może macie inne pomysły na wprowadzenie elegancji we wnętrzach?