0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Jakie płytki wybrać na taras?

03.06.2020 Kategoria: Porady

Marzy się Wam efektowany i przytulny taras, na którym można usiąść w spokoju z kubkiem aromatycznej kawy, albo zorganizować rodzinnego grilla? Nic prostszego! Planując to wyjątkowe miejsce, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, dzięki którym zyskacie przestrzeń, która nie tylko będzie ładna, ale przede wszystkim bezpieczna. Poznajcie kilka pomysłów, które pomogą Wam w stworzeniu niezwykłego miejsca przy Waszym domie!

Idealne płytki na taras

Obok wyglądu najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze płytek na taras, są wygoda użytkowania i bezpieczeństwo. Szczególnie w przypadku niezadaszonych miejsc podstawowym parametrem, który ma znaczenie, jest antypoślizgowość, dlatego najlepszym rozwiązaniem są modele, które nie tylko cieszą oko, ale i gwarantują komfortowe warunki bez względu na pogodę. Optymalnie, gdy wybrane płyty tarasowe wykonano w technice, gwarantującej podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz są odpowiednio przygotowane na zmienne, nierzadko trudne i kapryśne czynniki atmosferyczne. Podczas zakupu płytek zewnętrznych warto więc zwrócić uwagę, czy wykazują właściwości mrozoodporne, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji  związanych z ewentualnym pękaniem w trakcie srogiej zimy.

Płytki gresowe 2cm drewnopodobne na tarasie

Taras to specyficzne miejsce, dlatego podczas wyboru płytek dobrze jest zwrócić uwagę na klasę ścieralności wybranego rodzaju. Dobrą praktyką będzie także sprawdzenie ich twardości oraz stopnia nasiąkliwości. Idealne kafelki powinny być dodatkowo pokryte powłoką zabezpieczającą powierzchnię przed powstawaniem zabrudzeń.

Płytki tarasowe – uzupełnienie otoczenia

Projektując wyśniony taras, staramy się, aby nie tylko stanowił dyskretne przedłużenie budynku, ale także odpowiednio wpisywał się w konwencję otaczającej nas natury. Jeśli chcemy, aby stał się przedłużeniem części ogrodowej, warto postawić na płytki nawiązujące do naturalnych materiałów. Doskonałą opcją będą zatem propozycje drewnopodobne, które w niewymuszony sposób uzupełnią przestrzeń. Dobrym pomysłem są także kafelki utrzymane w klasycznych odcieniach, przypominające kamienie. Nie inaczej dzieje się w przypadku płytek imitujących beton, które sprawiają, że taras prezentuje się nowocześnie i stylowo. Ten niezwykle modny budulec coraz częściej pojawia się jako integralny element spajający świat natury z wielkomiejską kulturą.

Taras wyłożony szarymi płytkami imitującymi kamień z dwoma leżakami i białym stolikiem z parasolem, z kwadratowym stolikiem i czterema białymi krzesłami oraz drzewem z zawieszonym na nim fotelem

Wygoda oraz design to to, co powinno pojawić się w tracie aranżowania wymarzonego tarasu. A Wy, jaki rodzaj tarasu preferujecie? Wolicie proste rozwiązania inspirowane otaczającą nas naturą, czy może macie zupełnie inny pomysł na urządzenie tarasu? Czekamy na Wasze opinie!