0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Co to znaczy wygodny salon?

13.12.2019 Kategoria: Artykuły

Pragmatyzm i funkcjonalność

Wygodny salon nie tylko jest atrakcyjny wizualnie, ale przede wszystkim funkcjonalny. Owa użyteczność przejawiać się może w wielu kwestiach. To zastosowanie nowoczesnych technologii, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Wygodę może zapewniać wiele kwestii takich jak sterowane pilotem oświetlenie, czy umożliwiające wprowadzenie oszczędności czujki ruchu. Wszelkie innowacje są dobrym pretekstem, aby znacząco podnieść poziom życia, bez większych inwestycji.

 

Komfort korzystania z pokoju dziennego zapewnia także ogrzewanie podłogowe, które nie tylko pomaga sprawnie podnieść temperaturę wnętrza, ale też jest niezwykle przyjemne, gdy zdecydujemy się zrezygnować z pantofli. Dobrze, gdy uzupełniają je płytki do salonu umiejscowione na podłodze. Charakteryzują się bowiem wysoką odpornością na uszkodzenia oraz tym, że dość łatwo jest je utrzymać w czystości. Duże znaczenie ma choćby kolor – ciemne, gładkie posadzki uwydatniają ewentualny brud, dlatego, jeśli w domu obecne zwierzęta (szczególne z długą sierścią), warto postawić na płytki do salonu wielkoformatowe w jasnym kolorze.

Wygodny, czyli jaki?

Planując salon, dobrze jest pomyśleć o rozwiązaniach, takich jak połączenie go z kuchnią. W przypadku niedużego metrażu może być to korzystniejszym rozwiązaniem niż utrzymywanie oddzielnych pomieszczeń. Wygodniej jest go wtedy ogrzać, czy oświetlić. Otwarta przestrzeń sprawdza się zarówno na co dzień,  jak i podczas rodzinnych spędów. Plusem jest nie tylko to, że pomieszczenie prezentuje się nowocześnie, ale także możliwość aktywnego uczestnictwa gospodarza w spotkaniu.

Warto też zadbać o wydzielenie poszczególnych stref, wykorzystując do tego odpowiednie meble. Świetnie sprawdza się zabudowa, dzięki której możliwe jest ukrycie rozmaitych przedmiotów z tak zwanego widoku. Nie można także pominąć sofy – dobrze, gdy jest rozkładana, gdyż zyskujemy dzięki temu ekstra miejsce do przechowywana. Przed sofą idealnie sprawdzi się nieduży stolik, który sprawdzi się nie tylko w trakcie kawowej przerwy, ale też będzie ciekawym dodatkiem do wnętrza.

Nowoczesne meble warto uzupełnić o klasyczne płytki salonowe nie tylko na podłodze. Ciekawym rozwiązaniem są odpowiednie do ozdobienia ścian płytki do salonu dekoracyjne, dzięki którym nasz salon stanie się niepodrabianą przestrzenią. Można postawić na klasykę gatunku taką jak cegła, czy marmur lub zabawić się kolorem, deseniem lub kształtem.

W zależności od stylu, który jest najbliższy naszemu sercu, mamy szerokie pole do popisu – tylko od nas zależy, jak bardzo ergonomiczny w użyciu będzie. Po wszelkie udogodnienia aranżacyjne do komfortowych wnętrz zapraszamy na stronę Carrea.pl.