0
Brak produktów w koszyku.
Artykuły

Kolekcja Milena – by być bliżej natury

03.04.2017 Kategoria: Artykuły

Inwestycja w taki wystrój to niewątpliwie strzał w dziesiątkę, szczególnie jeśli chodzi o gres podłogowy lub ścienny, który w kolorach natury będzie zawsze uniwersalny i przyjemny dla oka.

Nawiązując do gresów z powodzeniem naśladujących drewno, chcielibyśmy Państwu przedstawić kolekcję firmy Argenta, stworzoną przez profesjonalistów dla świadomych konsumentów. Argenta Ceramica jest hiszpańską firmą, która rozwija się dynamicznie od około 14 lat, ustalając trendy i wiodąc prym wśród producentów ceramiki.

Argenta Milena

Kolekcja Milena wypuszczona na rynek przez Argenta spełnia najwyższe standardy, jednocześnie swoim wyglądem dowodząc kultywowanych przez firmę tradycji estetycznych i zapewniając, że ucieszy nabywcę planującego tak samo wystrój klasyczny, jak i nowoczesny.
Wspomniany wyżej gres został przygotowany dla Państwa w pięciu możliwych wariantach, które zapewniają, że skomponowanie ciekawego wystroju odpowiadającego wysokim standardom, nie będzie problemem. Na liście dostępnych wariantów plasują się następujące pozycje: Ceniza, Cerezo, Haya, Nogal, Nuez.

Ceniza

Ceniza oznacza z hiszpańskiego „popiół”. Gres ten posiada odcień szarości typowy dla postarzanych desek. Będzie idealnym wyborem, jeśli chcecie Państwo urządzić swoje pomieszczenia w stylu norweskim. Pasuje do przejrzystych, jasnych kolorów, z którymi tworzy spokojne, ale rześkie kompozycje.

Argenta Ceramica

Reprezentantem bardzo ciepłego brązu w tym zestawieniu jest gres Cerezo, o nazwie tłumaczonej jako „czereśnia”, który z powodzeniem imituje drewno czereśniowe wraz z jego delikatną barwą. Mimo swojej delikatności może być stosowany zdecydowany akcent przełamujący szarości, z którymi doskonale się komponuje.

Haya

Haya, czyli „buk”. W naszej ofercie określany jako beżowy, a w rzeczywistości mający niezwykłą, kremowo piaskową barwę. Kolor gresu wymagający i trudny w odpowiednim dopasowaniu, lecz niezwykle wdzięczny przy dobrym zagospodarowaniu. Wraz z bielami i szarościami tworzy jasną, estetyczną całość, zdolną ucieszyć Państwa oczy.

Nuez

Kolejnym beżem w kolekcji będzie gres Nuez, tłumaczony jako „orzech”, lecz w domyśle chodziło zapewne o jasną powierzchnię gałki muszkatołowej, która jest skrótowo określana tym mianem. Kolor o lekkiej ciepłocie, który nadaje się dobrze do nowoczesnych kompozycji w bieli i czerni, czy klimatach jasnego brązu.

Nogal

Gres Nogal z kolei zaliczany jest do ciemnych brązów, które przepowiadają spokojny, domowy klimat. W rodzimym języku firmy nazwa oznacza „orzecha”. W rzeczywistości gres jest nieco ciemniejszy niż klasyczne drewno orzechowe i oddaje statyczne ciepło, które sprzyja relaksacji i odpoczynkowi. Podobnie jak powyższe, wygląda dobrze w połączeniach z szarością i bielą.

Przeprowadziwszy Państwa przez kwestie zapoznawcze i estetyczne, warto by nadmienić kilka słów o specyfikacji technicznej kolekcji Milena. Jak już wspomnieliśmy, firma Argenta poprzez wieloletnie doświadczenie i doskonalenie technik wyrobu, oferuje gres wysokiej jakości, imitujący doskonale naturalne drewno. Jaka jest więc specyfika oferowanych produktów?

Dokonując zakupy gresu z kolekcji Milena, możemy się spodziewać gładkiej, matowej powierzchni, która w połączeniu z ich rektyfikacją daje niesamowite wrażenie równej, płaskiej tafli. Dodatkowo specyfika materiału zapewnia jego mrozoodporność, dzięki czemu możemy się pokusić o wyłożenie nim werandy czy innego zagospodarowania przestrzeni na zewnątrz. Gres ten może być umieszczany zarówno na powierzchni podłogowej, jak i ściennej. Ze względu na fakt, iż został on umieszczony w pierwszej klasie gatunkowej, należy spodziewać się wysokiej jakości wykonania, która nie tylko będzie miała wpływ na wygląd naszych pomieszczeń, ale także znacznie ułatwi prace związane z położeniem tworzywa.