0
Brak produktów w koszyku.
Artykuły

Kolekcja Milena – by być bliżej natury

03.04.2017 Kategoria: Artykuły

Trend na motywy naturalne nigdy nie przemija. Widać to doskonale w corocznych zestawieniach modowych, gdzie kamień, drewno lub ich imitacje plasują się zawsze na wysokim miejscu. Inwestycja w taki wystrój to niewątpliwie strzał w dziesiątkę, szczególnie jeśli chodzi o gres podłogowy lub ścienny, który w kolorach natury będzie zawsze uniwersalny i przyjemny dla oka.

Nawiązując do gresów z powodzeniem naśladujących drewno, chcielibyśmy przedstawić Wam kolekcję firmy Argenta, stworzoną przez profesjonalistów dla świadomych konsumentów. Argenta Ceramica jest hiszpańską firmą, która rozwija się dynamicznie od lat, ustalając trendy i wiodąc prym wśród producentów ceramiki.

Salon z podłogą wyłożoną jasnymi płytkami drewnopodobnymi z szarą kanapą, czarnym fotelem i okrągłym stolikiem, białą półką z obrazami i drzwiami prowadzącymi na tarasKolekcja Milena spełnia najwyższe standardy, jednocześnie swoim wyglądem dowodząc kultywowanych przez firmę tradycji estetycznych i zapewniając, że ucieszy nabywcę, który planuje stworzenie wystroju klasycznego, jak i tego, który woli stylistykę nowoczesną.

Wspomniany wyżej gres został przygotowany w pięciu możliwych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu skomponowanie ciekawego wystroju, odpowiadającego wysokim standardom, nie będzie problemem. Na liście dostępnych wariantów plasują się następujące pozycje: Ceniza, Cerezo, Haya, Nogal, Nuez.

Ceniza

Ceniza w języku hiszpańskim oznacza „popiół”. Gres ten posiada odcień szarości typowy dla postarzanych desek. Będzie idealnym wyborem, jeśli chcecie urządzić swoje pomieszczenia w stylu norweskim. Pasuje do przejrzystych, jasnych kolorów, z którymi stworzy spokojne, ale rześkie kompozycje.

Argenta Ceramica

Reprezentantem bardzo ciepłego brązu w tym zestawieniu jest gres Cerezo, o nazwie tłumaczonej jako „czereśnia”, który z powodzeniem imituje drewno czereśniowe wraz z jego delikatną barwą. Mimo swojej delikatności może być stosowany jako zdecydowany akcent przełamujący szarości, z którymi doskonale się komponuje.

Haya

Haya, czyli „buk”. W naszej ofercie określany jako beżowy, a w rzeczywistości mający niezwykłą, kremowo-piaskową barwę. Taki kolor gresu jest wymagający i trudny w odpowiednim dopasowaniu, lecz niezwykle wdzięczny przy dobrym zagospodarowaniu. Wraz z bielami i szarościami stworzy jasną, estetyczną całość, zdolną ucieszyć Wasze oczy.

Nuez

Kolejnym beżem w kolekcji jest gres Nuez, tłumaczony jako „orzech”, lecz w domyśle chodziło zapewne o jasną powierzchnię gałki muszkatołowej, która jest skrótowo określana tym mianem. Można go opisać jako kolor o lekkiej ciepłocie, który nadaje się dobrze do nowoczesnych kompozycji w bieli i czerni czy klimatach jasnego brązu.

Nogal

Z kolei gres Nogal zaliczany jest do ciemnych brązów, które kreują spokojny, domowy klimat. W rodzimym języku firmy nazwa oznacza „orzech”. W rzeczywistości gres jest nieco ciemniejszy niż klasyczne drewno orzechowe i oddaje statyczne ciepło, które sprzyja relaksowi i odpoczynkowi. Podobnie jak powyższe propozycje, wygląda dobrze w połączeniu z szarością i bielą.

Przeprowadziwszy Was przez kwestie zapoznawcze i estetyczne, warto nadmienić kilka słów o specyfikacji technicznej kolekcji Milena. Jak już wspomnieliśmy, firma Argenta poprzez wieloletnie doświadczenie i doskonalenie technik wyrobu, oferuje gres wysokiej jakości, imitujący doskonale naturalne drewno. Jaka jest więc specyfika oferowanych produktów?

Jadalnia z podłogą wyłożoną jasnymi płytkami imitującymi drewno, z drewnianym stołem, szarymi krzesłami, czarną komodą, okrągłym lustrem i białą półkę z lustremDokonując zakupu gresu z kolekcji Milena możemy się spodziewać gładkiej, matowej powierzchni, która w połączeniu z rektyfikacją krawędzi daje niesamowite wrażenie równej, płaskiej tafli. Dodatkowo specyfika materiału zapewnia jego mrozoodporność, dzięki czemu możemy się pokusić o wyłożenie nim werandy czy innego zagospodarowania przestrzeni na zewnątrz domu. Gres ten może być umieszczony zarówno na powierzchni podłogowej, jak i ściennej. Ze względu na fakt, iż został on umieszczony w pierwszej klasie gatunkowej, należy spodziewać się wysokiej jakości wykonania, która nie tylko będzie miała wpływ na wygląd naszych pomieszczeń, ale także znacznie ułatwi prace związane z położeniem płytki.