0
Brak produktów w koszyku.
Artykuły

Jak urządzić łazienkę w stylu glamour?

11.02.2020 Kategoria: Artykuły

Elegancja, klasa, przepych i luksus. Styl glamour to kwintesencja luksusowych rozwiązań, dzięki którym przestrzeń staje się efektownym wizualnie wnętrzem. Jeśli marzycie o łazience inspirowanej filmowym bogactwem rodem z Hollywood – zapraszamy do zapoznania z niniejszym artykułem!

Styl na bogato

Glamour w dosłownym tłumaczeniu oznacza „przepych” i to właśnie on jest dominującą formą obecną we wnętrzach. Bogactwo stylu przejawia się tu przede wszystkim w dostojnych barwach, okazałych meblach i wyszukanych dodatkach. Wśród kolorystyki uważanej za elegancką, znajdziemy klasyczną biel zestawioną ze srebrem i kryształami lub kontrastującą z nimi niezwykle efektowną czerń w towarzystwie złota. To także odpowiednia przestrzeń do wyeksponowania klasycznych szarości, zestawionych z soczystymi barwami, takimi jak intensywny fiolet czy fuksja.

To styl, w którym pełno jest ornamentów i zdobień, a każdy przedmiot oprócz swojej podstawowej funkcji powinien spełniać jeszcze jedną – musi zachwycać. Dlatego w łazience glamour znajdziemy ogromne lustra w ozdobnych ramach, pluszowe tkaniny, a nawet efektowne rzeźby. To także styl bogaty w błyszczące przedmioty i połyskujące dodatki, nawołujący do barokowego wręcz rozmachu. Kropką nad „i” w tego typu aranżacjach są kryształowe żyrandole, którym nie można odmówić wyjątkowego charakteru.

Łazienka w stylu glamour - Monaco Aparici

Łazienka glamour – jak ją wykończyć?

Aby osiągnąć efekt przepychu należy skupić się nie tylko na kolorze, ale przede wszystkim na materiałach. Płytki na ścianę do łazienki w stylu glamour powinny wglądać bogato i luksusowo, dlatego wśród najczęściej wybieranych modeli znajdują się propozycje imitujące marmur, dzięki którym wnętrze wygląda niczym z wystawnego katalogu.

Atrakcyjność stylu glamour tworzą także dekoracyjne łazienkowe płytki, wykończone często ozdobnym brokatem lub połyskującą fugą. Wykonane na wysoki połysk płytki łazienkowe nie tylko pomagają rozświetlić przestrzeń, ale są także ciekawym dodatkiem do zbudowania klimatu pomieszczenia. To odpowiedni styl dla niestandardowych kształtów, takich jak płytki do łazienki w kształcie diamentów, połyskujące mozaiki, czy lustrzane kafelki. Błyszczące akcenty jak nic sprawdzą się w tego typu wnętrzu, zamieniając monochromatyczną powierzchnię w ekskluzywną aranżację.

Łazienka z płytkami imitującymi marmur w stylu nowojorskim stylu hollywood

Jeśli szukacie sposobu na oryginalną łazienkę, inspirowaną stylem glamour, postawcie na efektowne płytki otoczone niesztampowymi dodatkami. To wystarczy, aby stworzyć spektakularną aranżację na miarę wykwintnych, eleganckich willi.