0
Brak produktów w koszyku.
Artykuły

Biała łazienka z drewnianą podłogą, czyli duet idealny we wnętrzach

15.12.2021 Kategoria: Artykuły

W kreowaniu wnętrz istnieją połączenia, które są ponadczasowe i praktycznie zawsze wyglądają co najmniej dobrze. Jednym z nich jest z całą pewnością zestawienie uniwersalnej bieli z drewnianą podłogą. Do pewnego czasu było ono spotykane głównie w salonach i sypialniach ze względu na ograniczenia, jakie ma drewniana podłoga. Jednak „drewno” na dobre zagościło także w łazienkach. Wszystko za sprawą płytek imitujących ten materiał. Jak urządzić białą łazienkę z drewnianą podłogą? Czas na poznanie kilku pomysłów!

Omawiane w tym artykule zestawienie barw i materiałów może się podobać wielu osobom. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ duet białych barw i drewnianej podłogi ma wiele zalet. To połączenie jest po prostu bardzo dobre. Z całą pewnością można je nazwać idealnym. Czym się charakteryzuje? Jak zastosować je w naszej łazience? Sprawdźmy to.

Duża łazienka z kabiną prysznicową, dwoma wiszącymi szafkami drewnianymi z umywalkami, dwoma podłużnymi lustrami, wanną, brązowym krzesłem, białymi ścianami i drewnopodobną podłogą

Biel płytek, beże, brązy i czerń drewna - duet idealny?

Biel to kolor mający niejedno oblicze. Może mieć ciepłą, zimną lub neutralną barwę. Wiele oczywiście zależy od oświetlenia - zarówno tego naturalnego jak i sztucznego. Kolor biały może być przełamany nutą beżu, ecru, barwą kremową czy tak zwaną kością słoniową. Biel jest kolorem uniwersalnym. Bardzo dobrze komponuje się z większością innych barw, będąc dla nich kontrastem lub uzupełnieniem. Różne odcienie bieli sprawiają, że z jej pomocą można urządzić wnętrza w wielu stylach. Od nieco chłodnych, dających poczucie sterylnej czystości pomieszczeń w stylu minimalistycznym, po ciepłe i przytulne wnętrza, jak chociażby te reprezentujące styl skandynawski. A jak kolor bieli sprawdza się w łazienkach? „Białe płytki łazienkowe” - pod tym pojęciem kryje się całe mnóstwo modeli płytek różnych rodzajów. Zróżnicowane pod wieloma względami kolekcje płytek łazienkowych od czołowych producentów ceramiki zaspokoją oczekiwania każdego Klienta, czy nawet najbardziej wymagającego architekta wnętrz. Płytki i mozaiki łazienkowe w kolorze białym to sprawdzony sposób na rozjaśnienie pomieszczenia. Taki zabieg sprawia, że zdaje się ono nieco większe niż jest w rzeczywistości. O ile nie dysponujemy obszernym pokojem kąpielowym, to z całą pewnością zależy nam na optycznym powiększeniu naszej łazienki czy toalety. W końcu te pomieszczenia często mają ograniczoną powierzchnię. Zdarza się, że nie ma w nich też dostępu do światła dziennego. Między innymi dlatego - ze względów praktycznych, ale i wizualnych - białe płytki to świetny sposób na wykończenie łazienki.

A co możemy powiedzieć o drewnie, a konkretnie o płytkach, które są inspirowane wyglądem tego naturalnego materiału? Te także są oferowane w szerokiej gamie rozmiarów i wzorów. Dostępne są płytki imitujące węższe i szersze deski, różne rodzaje parkietu czy inne ciekawe struktury. Można wybierać spośród gresów wzorowanych na jasnych, wręcz białych materiałach drewnianych, jak chociażby bejcowane deski. Następne są wszelkie beże i brązy płytek drewnopodobnych. Na końcu skali są ciemnobrązowe, wręcz czarne materiały imitujące na przykład drewno palone czy drewno hebanowe.

Łazienka z ciemną podłogą drewnopodobną w połysku, ze ścianką na środku i wanną wolnostojącą, ciemnym drewnianym stołem z umywalką nablatową i kwiatami w donicy w rogu pomieszczenia

Inspiracje z białymi i drewnopodobnymi płytkami

Jednym z atrakcyjniejszych cenowo, a także dobrze wyglądającym sposobem na wykończenie ścian łazienki jest wyłożenie ich białymi, klasycznymi kaflami w niewielkim formacie, na przykład 20 × 20 cm. Propozycją może być model 1900 Blanco cenionej firmy Vives. To wyjątkowa płytka, bo jest częścią większej kolekcji, w której dostępne jest wiele innych kolorów tych kafli. Dzięki temu białą ścianę można nieco przełamać fragmentem lub miksem różnych barw. A z jaką płytką drewnopodobną można ją zestawić? Jedną z propozycji jest model Viggo Fresno 20 × 120. To płytka w formacie zbliżonym do rozmiarów desek podłogowych. Matowe wykończenie i stosunkowo jasna barwa naturalnego drewna będą się idealnie komponować z również matową, opisaną wyżej płytką.

Jeśli jesteśmy fanami stylu glamour to zapewne w oko wpadnie nam płytka imitująca jasny marmur. Model Pontremoli Brillo 60 × 120 to materiał w białym odcieniu z delikatnym i eleganckim rysunkiem marmuru w postaci szarych żyłek i smug, oferowany w modnym, dużym formacie. Jej połyskująca powierzchnia podkreśli ekskluzywny charakter łazienki w stylu glamour. Ciekawe może być zestawienie jej z płytką Arrow Cedar 8 × 40 o jasnej barwie. Umożliwia ona wykończenie podłogi na wzór parkietu ułożonego we francuską jodełkę. Połączenie szlachetnego drewna ukształtowanego w formę parkietu z marmurem wykańczającym ściany to wyjątkowe połączenie do łazienki, pokoju kąpielowego czy domowego spa.

Łazienką z jasną, drewnopodobną podłogą i błękitno-białą ścianą, z kabiną prysznicową, półką wiszącą z różową umywalką nablatową, owalnym lustrem, lampą wiszącą, czarnym taboretem i dużym kwiatem w donicy

Coś na odwrót

W białej łazience z drewnianą podłogą można wyjść poza typowy schemat, nadając pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Płytki drewnopodobne, którymi planujemy wykończyć podłogę, mogą posłużyć do ułożenia ich na fragmencie lub na całości jednej ze ścian. Takie „zawinięcie” podłogi na ścianę poprzez zastosowanie tego samego materiału wykończeniowego to bardzo ciekawy zabieg, który wprowadzi do wnętrza nieco dynamiki.

Biały kolor i drewno to połączenie, którym warto się zainteresować. Różne materiały spełniające te założenia i praktycznie nieskończone możliwości zestawiania ich ze sobą sprawiają, że każda biała łazienka z drewnianą podłogą i tak będzie inna oraz wyjątkowa.