0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

7 popularnych trendów w wystroju wnętrz w 2024 roku

04.04.2024 Kategoria: Artykuły

Chcesz wiedzieć, o co klienci proszą najczęściej projektantów, gdy ci tworzą projekty ich nowych domów i mieszkań? Chcesz być na bieżąco, wiedzieć, co w trawie piszczy, aby zaaranżować swoje własne wnętrza zgodnie z najnowszymi, gorącymi trenadami designerskimi? Z tego artykułu dowiesz się, jakie trendy wyznaczają główne kierunki aranżacji wnętrz w 2024 roku!

Ciepłe, neutralne kolory

Zdecydowanie najbardziej rozpowszechnionym trendem jest odejście od chłodnych szarości i jasnej bieli do cieplejszych, neutralnych kolorów takich jak beże, kremowe odcienie bieli i bogate brązy.

„W ciągu ostatnich kilku lat, odkąd ludzie spędzają dużo więcej czasu w domu, stało się naprawdę ważne, aby czuć się dobrze w swojej przestrzeni”, mówi projektantka Nicole Peter. „W rezultacie, myślę, że trendy kolorystyczne naprawdę szybko przesunęły się z surowych szarości i bieli, które widzieliśmy, do znacznie bardziej miękkich beży i ciepłej bieli. Nawet w bardzo tradycyjnej lub formalnej przestrzeni, ludzie chcą poczuć się przytulnie i komfortowo".

„Kolor powraca w spokojniejszy, cieplejszy i bardziej przyjazny sposób”, mówi projektantka Pamela Forman z PBF Homes.

Projektantka Linette Dai zgadza się. „Kolor zdecydowanie powraca w wielkim stylu, a klienci nie boją się przyjąć głębokich tonów, takich jak burgund, musztarda, sienna, brąz” – mówi. — "Zielony jest obecnie uważany za neutralny"

„Widzimy odcienie ziemi, które obejmują brązy, zieleń, czerwień, żółć, pomarańcz i niebieski, a także neutralne kolory, takie jak beż, biel, szarość i odcienie czerni — można mieszać ze sobą te odcienie, aby uzyskać odważny efekt”, mówi projektantka Veronica Sanders.

Łazienka ze ścianą wyłożoną ciepłymi, beżowymi płytkami, blatem z umywalką i lustrem

Nasycone odcienie

Podczas gdy ciepłe, neutralne kolory są cały czas popularne, wielu projektantów słyszy dużo próśb o śmiałe, nasycone odcienie.

„W tej chwili projektujemy w głębokich, nasyconych odcieniach” – mówi projektantka Micaela Quinton z Copper Sky Design + Remodel. „A trend kolorystyczny, który również kochamy i widzimy go coraz więcej, to kolory śliwki i rodzynek".

Ponadczasowy styl

Ale nie wszyscy właściciele domów skłaniają się ku odważnym kolorom. Wiele osób domaga się bardziej tradycyjnych detali i materiałów, które tworzą ponadczasowy styl. Wyrażenie, które pojawiało się wielokrotnie w rozmowach z profesjonalistami designu na temat tego modnego stylu, brzmiało cichy luksus.

„Projektowanie w ogóle opiera się na bardziej tradycyjnym i przejściowym wzornictwie, spokojnym luksusie i subtelnej elegancji” – mówi Forman.

„Stare jest jak nowe", mówi projektant Alex Thies z Adelyn Charles Interiors. „Widzimy, że wielu naszych nawet najnowocześniejszych klientów wszędzie wykorzystuje 'stare' elementy, takie jak cegła, ręcznie robione płytki gliniane, rustykalne elementy drewniane i łuki”.

Projektant Casey Howard również zauważa zainteresowanie tradycyjnymi detalami. „Widzimy odejście od modnych stylów wzornictwa i uznanie dla bardziej ponadczasowych wyborów wzorniczych, które pozwalają naszym klientom docenić swoje domy i dobrze w nich żyć” – mówi.

Salon z marmurową podłogą, szarą kanapą, szklanym stolikiem i obrazami

Ręcznie robione elementy

Ponadczasowy styl jest nierozerwalnie związany z przedmiotami o rzemieślniczym charakterze. Obejmują one ręcznie robione płytki, wyposażenie łazienki i inne elementy robione specjalnie na zamówienie. „Używamy coraz więcej materiałów o ręcznie robionych i organicznych właściwościach, takich jak pokrycia ścienne, które dają wrażenie ręcznie malowanych lub akwarelowych” – mówi Quinton. „Włączamy płytki rzeźbione, zellige i ręcznie cięte do niemal każdego projektu".

Spiżarnia

Jeśli istnieje jeden trend, który w krótkim czasie przebił się do głównego nurtu, to będzie to spiżarnia obok kuchni. Ta dodatkowa przestrzeń kuchenna pomaga zminimalizować wizualny i fizyczny bałagan w głównej kuchni, tworząc miejsce na podręczne przedmioty, małe urządzenia, a także zapewnia dodatkowe blaty.

„W ostatnim czasie zrobiliśmy wiele z nich i nadal otrzymujemy zamówienia na nie”, mówi projektantka Kristin Whalen z Cape Home Kitchen & Bath. „Pozwalają właścicielom domów na ukryte, ale praktyczne rozwiązanie do przechowywania małych urządzeń i artykułów spożywczych — przedmiotów, które w przeciwnym razie zaśmiecałyby blaty kuchenne”.

Salon wyłożony płytkami drewnopodobnymi, z szarą kanapą, okrągłymi stolikami, półkami wiszącymi w kształcie heksagonu i obrazem

Drewniane szafki, podłogi i detale

W tej chwili popularność drewnianego materiału rozkwita. „Ostatnio bardzo interesujemy się meblami z naturalnego i barwionego drewna — orzech, dąb quartersawn i dąb cięty szczelinowo”, mówi projektantka Julie Deuble z Sierra Unlimited Construction and Arbor Craft Cabinetry. „Również drewniane akcenty w malowanych kuchniach. To miła odmiana od niekończących się kuchni pomalowanych na biało”.

„Drewniane szafki wracają”, mówi projektantka Gretchen Carhart z 2SL Design Build Collaborative. „Często widzę klientów, którzy chcą w swoich łazienkach szafek z drewna orzechowego lub białego dębu, a nie malowanych. Dodają one przyjemnego ciepła do przestrzeni".

Trwałość

Niektórzy projektanci domów widzą zwiększone zainteresowanie zrównoważonymi modernizacjami. „Izolacja, energia słoneczna, akumulatory, urządzenia do ładowania samochodów, pompy ciepła, naturalna wentylacja i filtrowanie powietrza, systemy wody szarej i tak dalej”, mówi architekt Lincoln Lighthill. „To rewolucja w sposobie, w jaki budujemy nowe domy i modernizujemy już istniejące, co zwiększa komfort, wygodę i oszczędność kosztów, a jednocześnie przyczynia się do naszego zdrowia, środowiska i planety. ”

Właściciele domów podejmują również bardziej świadome decyzje, jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz i wystrój. „Odkrywam, że wielu moich klientów szuka bardziej zrównoważonych rozwiązań projektowych”, mówi projektantka Miranda Frigon. „Wraz z rosnącą świadomością i troską o środowisko, ludzie szukają bardziej przyjaznych dla środowiska opcji — zmywalnych dywanów i naturalnych tkanin przyjaznych dla środowiska. Prowadzi to również wiele osób do kupowania używanych mebli i wystroju. Jako ekolog osobiście zachęcam do tego wszystkich moich klientów. ”

Sypialnia wyłożona płytkami lastryko z łóżkiem i dużą szafą

 

Artykuł na podstawie: https://www.houzz.com/magazine/7-popular-home-design-trends-happening-now-stsetivw-vs~169618991