0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Płytki heksagonalne - po prostu miodzio

02.09.2017 Kategoria: Artykuły

Wszyscy już zapewne słyszeli o tym rodzaju płytek, ale czy na pewno wszyscy wiedzą, o jakie płytki chodzi? Jeszcze bardziej pewne jest, że wielu z nas widziało je niejednokrotnie w przeróżnych pomieszczeniach, choć niekoniecznie skojarzyło je z tą tajemniczą nazwą.
 

Płytki heksagonalne

Płytki heksagonalne, bo o nich tutaj mówimy (znane także jako "plastry miodu"), to po prostu płytki sześciokątne, na które największy "boom" miał miejsce już w roku 2015 i których popularność nie maleje aż po dziś dzień. "Po prostu sześciokątne"... owo określenie nie odzwierciedla oczywiście uroku tego szlagieru wzorniczego. Ten jest bezapelacyjnie niepowtarzalny; cechuje się elegancją, do której zdecydowanie lepiej pasuje łaciński "heksagon" niż polski, ale za to wybitnie oschły, matematyczny "sześciokąt".
Płytki heksagonalne

Płytki heksagonalne zatem w dalszym ciągu są na topie - mało tego, nic nie zwiastuje zmiany tego stanu. Heksagony charakteryzują się bowiem specyficzną formą, która pozwala na wykreowanie naprawdę mnóstwa nietuzinkowych aranżacji.

Sprawdzają się one znakomicie, nie tylko w pokrywaniu ścian i podłóg w całości, ale również w zdobieniu ich wyszczególnionych fragmentów. Mają oczywiście niemały potencjał do stanowienia motywu przewodniego i tworzenia całościowej atmosfery pomieszczenia, ale funkcja zdawkowej dekoracji to również ich żywioł. Płytki heksagonalne nie są zbytnio wybredne i doskonale wtapiają się zarówno w kompozycje łazienkowe, jak i salonowe czy też kuchenne. Wachlarz dostępnych kolorów i wzorów jest niezmiernie bogaty, co sprawia, że w razie przegrzania monotonią, wachlarz ów z powodzeniem może nas orzeźwić; warto dodać, że płytki heksagonalne, zależnie od preferencji, mogą stanowić imitację kamienia, betonu czy też drewna. Od wyboru do... koloru i wzoru.


Płytki heksagonalne w różnych wzorach

 

Płytki heksagonalne popularne w kuchni

Nie da się jednak ukryć, że mimo niewątpliwej uniwersalności, płytki w kształcie heksagonu zyskały ewidentnie największe uznanie i sławę wśród kuchni. Podłogi tych pomieszczeń niezmiernie często przybierają więc postać miodu, co w pewien sposób łączy styl kuchni z jej przeznaczeniem. Ten "miodowy kształt" sprawia, że płytki heksagonowe możemy układać z pełną swobodą w różnych kombinacjach, uzyskując - w zależności od gustów - symetryczne wzory, czy też przeciwnie. emanujące twórczym chaosem mozaiki. Dzięki wspomnianej już, obszernej ofercie barw i wzorów, świetnie wpasują się do wnętrz utrzymanych zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. Płytki kuchenne heksagonalne będą idealne.

Rekomendowane są jednak zwłaszcza do projektowania pomieszczeń w stylu rustykalnym lub retro. Do czołówki należą tutaj także lofty i modernistyczne kuchnie skandynawskie. Kiedy heksagony zsynchronizuje się z drewnem, rezultat wprawia w osłupienie; zyskujemy w ten sposób oryginalny, niezwykle ciekawy klimat dowolnego pomieszczenia przyprawionego tym właśnie zestawem.

Całkiem spora część kolekcji płytek heksagonalnych to pakiety elementów modułowych, co tylko potęguje sposobność układania ich w dowolne, ograniczone jedynie fantazją i smakiem sposoby. Dają one pole do popisu dla naszej kreatywności, a zarazem gwarancję, że finalny efekt będzie stuprocentowo zgodny z naszymi osobistymi upodobaniami.

Wszyscy, którzy mogą nazwać się miłośnikami heksagonów, często widzą kuchenne ściany jako doskonałe miejsce dla "plastrów miodu", co jeszcze bardziej podkreśla trafność przeznaczenia takich płytek. Wybór zwolenników praktycznego minimalizmu padnie jednak z pewnością na płytki cechujące się klasycznymi, stonowanymi kolorami - całkowicie, monolitycznie jednobarwne, bądź w rozmaitych odcieniach danego koloru.

Tym, którzy nie obawiają się eksperymentów, polecić można przede wszystkim barwy tworzące kontrast lub wzorzyste płytki typowe dla patchworków. Jakakolwiek decyzja będzie tą ostateczną, jej ostateczny rezultat zawsze będzie przepięknie intrygujący.
Płytki heksagonalne - pakiet elementów modułowych
Wyżej pokazany hexagon to dekor zaproponowany przez Argenta Hexagon Patchword występujący w 2 wersjach kremowym i szarym.

"Plastry miodowe" to również wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy długo zastanawiają się nad wykończeniem nadblatowej, kuchennej powierzchni. Taki ozdobiony heksagonami backsplash będzie wprost niesamowity i potwierdzi, że płytki heksagonowe to bezprecedensowa alternatywa dla standardowych i powszechnych odpowiedników. Heksagony patchworkowe, jeśli tylko zechcemy wybrać je jako partnerów dla nowoczesnej kuchni, zapewnią ugoszczenie w niej nuty dynamizmu i szaleństwa, która z nowoczesnością przecież doskonale współgra. Płytki heksagonalne do łazienki, kuchni czy salonu współgrają równie dobrze z przeróżnymi płytkami drewnopodobnymi do salonu, a także z marmurem. Ponadto, są one dostępne we wszelkich możliwych wykończeniach - od typowego matu aż do niezwykle wysokiego połysku.
Płytki heksagonalne w kuchni
Płytki heksagonalne w łazience

Płytki heksagonalne są więc prawdziwą kwintesencją oryginalności, różnorodności, swobody oraz piękna. Nawet najbardziej wymagający koneserzy i fani aranżacji docenią je za oczywiste walory, wśród których nie sposób byłoby wyróżnić zaletę najistotniejszą. Warto zatem poznać je od strony praktycznej i przekonać się o tych atutach na własne oczy. Nie bez powodu przecież, płytki heksagonalne cieszą się niezmąconą sławą. Wszyscy, którzy na nie postawili, bez wątpienia potwierdzą, że wybór nie mógł być lepszy.