0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Płytki drewnopodobne inspiracja z natury

04.09.2017 Kategoria: Artykuły
Płytki podłogowe drewnopodobne jak drewno to absolutny hit ostatnich miesięcy. Warto pamiętać, że płytki drewnopodobne mają bardzo szerokie zastosowanie. 
 

Gres drewnopodobny i płytki drewnopodobne

 
Obecna architektura staje się coraz bardziej wyszukana. Płytki jak drewno to absolutny hit ostatnich miesięcy. Warto pamiętać, że płytki drewnopodobne mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą być położone w salonie, kuchni lub na tarasie. Istnieje absolutna dowolność lokalizacji. Architekci polubili ten rodzaj wykończenia ze względu na uniwersalność i ogromny wybór kolorów. Gresy drewnopodobne to więc absolutny hit w dziedzinie współczesnego designu. Co warto wiedzieć o tych małych dziełach sztuki?

Płytki podłogowe drewnopodobne do złudzenia przypominają drewno. Niektóre egzemplarze mają również nieco chropowatą fakturę. Cieszą się bez wątpienia ogromną popularnością wśród użytkowników, ponieważ są o wiele tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu, niż prawdziwe drewno. Mogą zostać założone zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Jakie wady i zalety mają płytki jak drewno?
 

Płytki drewnopodobne - Dlaczego warto położyć je w domu?

Dowolna wielkość

Płytki mogą imitować drewno o różnej długości. Płytki drewnopodobne mogą mieć różne formaty. Wszystko zależy od preferencji i wymagań pomieszczenia. Klienci do wyboru mają wiele formatów tego rodzaju płytek. Producenci proponują klientom różne formaty. Najczęściej są to formaty około 20x60 cm, 25x90 cm i 20x120 cm, jednak na życzenie klientów istnieje wyprodukowanie płytek o wymiarach nawet 20x180, czy 20x200. To wspaniała propozycja dla skomplikowanych pomieszczeń pod względem foremności. Warto jednak wiedzieć, że wielkość płytek przekłada się na koszty ich montażu. Im większa płytka, tym mniej pracy musi wykonać fachowiec. 
Płytki drewnopodobne
Cała kolekcja płytek drewnpodobnych Kenzo od Argenta w formacie 20x180

Wytworzone z gresu lub ceramiki

Tego płytki wytwarzane są z gresu bądź ceramiki. Ze względu na fakt, iż mogą zostać wytworzone w wielu wzorach i kolorach, dają ogromne możliwości aranżacyjne. W idealny sposób mogą odwzorować kolor i fakturę drewna, włączając wygląd słoi, drobne uszkodzenia i barwę. Praktycznie każdy rodzaj drewna znalazł swojego drewnopodobnego odpowiednika w postaci płytek. Do wyboru dostępne są nawet płytki imitujące stare drewno, drewno z recyklingu, czy drewno lakierowane. 
Gres drewnopodobny w nowoczesnym wnętrzu
Wszystko kolory tęczy od włoskiego producenta płytek 41zero42.

Duże możliwości aranżacji wnętrza

Tego rodzaju płytki mogą zostać zastosowane w pomieszczeniach, w których prawdziwe drewno narażone jest na uszkodzenia lub wilgoć. Do takich pomieszczeń można zaliczyć łazienkę i kuchnię.

Niezwykle prosta pielęgnacja

W przypadku tego rodzaju płytek konieczne jest jedynie ich przetarcie czystą wodą z wybranym detergentem. 

Odporne na wilgoć i wodę

To istotne zwłaszcza w przypadku łazienki i kuchni. Osoby, które marzą o drewnie w tych pomieszczeniach, powinny zdecydować się na tego rodzaju wykończenie. 

Niska cena

Płytki drewnopodobne charakteryzują się o wiele niższą ceną, niż prawdziwe drewno, zwłaszcza jeżeli bierzemy pod uwagę drewno egzotyczne.

Ogromna gama kolorystyczna

Każdy, nawet najbardziej wymagający klient będzie mógł znaleźć płytki idealne do swojego pomieszczenia. Producenci proponują swoim klientom ogromny wybór wzorów i kolorów płytek drewnpodobnych z kolekcji płytek dWood

Łączenie z innymi płytkami betonopodobnymi

Osoby, które decydują się na kompleksowe położenie płytek w swoim domu, mogą być spokojne o to, czy płytki betonopodobne będą ze sobą współgrały. To bardzo dobra opcja dla niezdecydowanych. 
Płytki betonopodobne w łazience

Lepsza izolacja akustyczna

Ten rodzaj wykończenia o wiele lepiej wycisza pomieszczenie. Panele podłogowe nie potrafią robić tego tak dobrze. 

Płytki drewnopodobne - Chwilowy trend, czy ponadczasowa moda?

Drewnopodobne płytki ceramiczne pojawiły się na polskim rynku kilka lat temu. Bardzo szybko zyskały wielu zwolenników, a ich pula stale się poszerza. Doceniane są przez wielu inwestorów, którzy wykorzystują je jako główny materiał do wykończenia wnętrz w firmach. Produkty te są stale unowocześniane i dopracowywane, aby użytkownicy mogli cieszyć się ich zaletami każdego dnia. Obecnie wybór płytek ceramicznych drewnopodobnych jest bardzo duży, a ich cena utrzymuje się na niskim poziomie. Nie ma żadnego powodu, aby wyszły one z mody i przestały być kupowane przez konsumentów. Nie jest z pewnością krótkotrwały trend, ponieważ drewno od zawsze było modne. To nowocześniejsza i łatwiejsza w pielęgnacji imitacja. To nowoczesne rozwiązanie daje zupełnie nowe, zaskakujące możliwości aranżacyjne. Ich wygląd i struktura może zostać wykorzystany praktycznie w każdym klimacie wnętrza. Świetnie sprawdzą się też płytki podłogowe drewnopodobne do łazienki.

Ceramika drewnopodobna wprowadza w pomieszczeniu przyjemny i ciepły nastrój, pomimo iż surowcem jest płytka. To idealny, cieplejszy odpowiednik tradycyjnych płytek wykonanych z ceramiki. Warto więc postawić na gres drewnopodobne.
Płytki drewnopodobne z kolekcji Woodker
Wyżej pokazane płytki drewnopodobne do salonu z kolekcji Woodker od Włoskiego producenta EDIMAX.

Jak widać, płytki jak drewno są powszechnie stosowane i cenione przez estetów. To dobre rozwiązanie dla osób, które niższym kosztem chcą uzyskać równie efektowny wygląd pomieszczenia, jak w przypadku zastosowania prawdziwych, drewnianych desek. Płytki drewnopodobne zyskały wielu zwolenników na całym świecie. Stosowane są często w nowoczesnym budownictwie i w centrach handlowych. To wygodne i efektowne rozwiązanie dla osób ceniących, prostotę utrzymania, niskie koszty montażu i ciekawy, nieprzeciętny wygląd.