0
Brak produktów w koszyku.
Artykuły

Płytki drewnopodobne inspiracją z natury

04.09.2017 Kategoria: Artykuły
Płytki podłogowe wyglądające jak drewno to absolutny hit ostatnich miesięcy. Doskonale imitują ten naturalny materiał, prezentując się przy tym bardzo stylowo i gustownie. Posiadają też ważną zaletę, a mianowicie są niezwykle trwałe i wytrzymałe, więc codzienne użytkowanie ich nie uszkodzi, ani nie wpłynie niegatywnie na ich wygląd. Warto pamiętać, że płytki drewnopodobne mają bardzo szerokie zastosowanie i sprawdzą się dobrze w różnych pomieszczeniach.
 

Wszechstronne płytki drewnopodobne

Współczesna architektura staje się coraz bardziej wyszukana i wymagająca. Płytki jak drewno to absolutny hit ostatnich miesięcy. Warto pamiętać, że płytki drewnopodobne mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą być położone w każdym pomieszczeniu w domu lub na zewnątrz, np. na tarasie. Istnieje absolutna dowolność lokalizacji. Architekci polubili ten rodzaj wykończenia ze względu na uniwersalność i ogromny wybór kolorów. Gresy drewnopodobne to więc absolutny hit w dziedzinie współczesnego designu. Co warto wiedzieć o tych małych dziełach sztuki?
 
Płytki podłogowe drewnopodobne do złudzenia przypominają ten naturalny materiał. Niektóre egzemplarze mają również nieco chropowatą fakturę. Cieszą się bez wątpienia ogromną popularnością wśród użytkowników, ponieważ są o wiele tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu niż prawdziwe drewno. Mogą zostać położone zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Jakie wady i zalety mają płytki imitujące drewno?
 

Płytki drewnopodobne - dlaczego warto położyć je w domu?

Dowolna wielkość

Płytki mogą imitować drewno o różnej długości oraz mieć różne formaty. Wszystko zależy od preferencji i wymagań danego pomieszczenia. Producenci oferują klientom wiele opcji tego rodzaju kafli. Najczęściej są to formaty około 20x60 cm, 25x100 cm i 20x120 cm, jednak popularne są również większe wymiary jak 20x180 cm. To wspaniała propozycja do skomplikowanych pomieszczeń pod względem foremności. Warto też wiedzieć, że wielkość płytek przekłada się na koszty ich montażu. Im większa płytka, tym mniej pracy musi wykonać fachowiec. 
Płytki drewnopodobne

Wytworzone z gresu lub ceramiki

Tego typu płytki wytwarzane są z gresu bądź ceramiki. Ze względu na fakt, iż mogą zostać wyprodukowane w wielu wzorach i kolorach, dają ogromne możliwości aranżacyjne. W idealny sposób mogą odwzorować kolor i fakturę drewna, włączając w to wygląd słoi, drobne uszkodzenia i różne odcienie. Praktycznie każdy rodzaj drewna znalazł swojego odpowiednika w postaci płytek. Do wyboru dostępne są nawet płytki imitujące stare drewno, drewno z recyklingu czy drewno lakierowane. 
Gres drewnopodobny w nowoczesnym wnętrzu
Wszystko kolory tęczy od włoskiego producenta płytek 41zero42.

Duże możliwości aranżacji wnętrza

Tego rodzaju płytki mogą zostać zastosowane w pomieszczeniach, w których prawdziwe drewno narażone jest na uszkodzenia lub wilgoć. Do takich pomieszczeń można zaliczyć łazienkę i kuchnię.

Niezwykle prosta pielęgnacja

W przypadku tego rodzaju płytek konieczne jest jedynie przetarcie ich czystą wodą z wybranym detergentem. 

Odporne na wilgoć i wodę

To istotne zwłaszcza w przypadku łazienki i kuchni. Osoby, które marzą o drewnie w tych pomieszczeniach powinny zdecydować się właśnie na tego rodzaju wykończenie. 

Niska cena

Płytki drewnopodobne charakteryzują się o wiele niższą ceną niż prawdziwe drewno, zwłaszcza jeżeli bierzemy pod uwagę drewno egzotyczne.

Ogromna gama kolorystyczna

Każdy, nawet najbardziej wymagający klient, będzie mógł znaleźć płytki idealne do swojego pomieszczenia. Producenci proponują swoim klientom naprawdę ogromny wybór wzorów i kolorów płytek drewnpodobnych.

Łączenie z innymi płytkami

Osoby, które decydują się na kompleksowe położenie płytek w swoim domu mogą być spokojne o to, czy płytki imitujące drewno będą współgrać z innymi rodzajami kafli, np. imitującymi beton. Uniwersalność tych modeli sprawia, że jest to bardzo dobra opcja dla niezdecydowanych. 
Płytki betonopodobne w łazience

Lepsza izolacja akustyczna

Ten rodzaj wykończenia o wiele lepiej wycisza pomieszczenie. Panele podłogowe nie potrafią robić tego tak dobrze. 

Płytki drewnopodobne - chwilowy trend czy ponadczasowa moda?

Drewnopodobne płytki ceramiczne pojawiły się na polskim rynku kilka lat temu. Bardzo szybko zyskały wielu zwolenników, a ich pula stale się poszerza. Doceniane są przez wielu inwestorów, którzy wykorzystują je jako główny materiał do wykończenia wnętrz w firmach. Produkty te są stale unowocześniane i dopracowywane, aby użytkownicy mogli cieszyć się ich zaletami każdego dnia. Obecnie wybór płytek ceramicznych drewnopodobnych jest bardzo duży, a ich cena utrzymuje się na niskim poziomie. Nie ma żadnego powodu, aby wyszły one z mody i przestały być kupowane przez konsumentów. Nie jest to z pewnością krótkotrwały trend, ponieważ drewno od zawsze było modne. To nowocześniejsza i łatwiejsza w pielęgnacji imitacja. To rozwiązanie daje zupełnie nowe, zaskakujące możliwości aranżacyjne. Ich wygląd i struktura może zostać wykorzystany praktycznie w każdym klimacie wnętrza. Świetnie sprawdzą się też płytki podłogowe drewnopodobne do łazienki.

Ceramika drewnopodobna wprowadza do pomieszczenia przyjemny i ciepły nastrój, pomimo iż surowcem jest płytka. To idealny, cieplejszy odpowiednik tradycyjnych kafli wykonanych z ceramiki. Warto więc postawić na gresy drewnopodobne.
Płytki drewnopodobne z kolekcji Woodker

Jak widać, płytki wyglądające jak drewno są powszechnie stosowane i cenione przez estetów. To dobre rozwiązanie dla osób, które niższym kosztem chcą uzyskać równie efektowny wygląd pomieszczenia jak w przypadku zastosowania prawdziwych, drewnianych desek. Płytki drewnopodobne zyskały wielu zwolenników na całym świecie. Stosowane są często w nowoczesnym budownictwie i w centrach handlowych. To wygodne i efektowne rozwiązanie dla osób ceniących prostotę utrzymania, niskie koszty montażu i ciekawy, nieprzeciętny wygląd.