Carrea sklep z płytkami
0
Brak produktów w koszyku.
logo El Molino
El Molino
Jeśli firma działa od niemal stu lat i od trzech pokoleń pozostaje w rękach tej samej rodziny to jej faktyczna wartość musi być znacznie większa niż kapitał, jaki przez te wszystkie lata udało się w niej zgromadzić. Historia, tradycja, poczucie misji oraz szacunek do poprzedników zobowiązują do tego, aby nieustannie dbać o rozwój i dobre imię marki. Firma o której mowa nazywa się El Molino.
Widok:
Sortuj:

Przedsiębiorstwo produkujące płytki ceramiczne zostało założone w Hiszpanii przez Cipriano Castelló w roku 1922. Jak na owe czasy firma należała do najbardziej kreatywnych i innowacyjnych. Już wówczas było wiadome, że nie będzie to po prostu jeden z wielu producentów i że jego naturalne miejsce znajduje się wśród najwybitniejszych pionierów rodzącego się w Europie przemysłu ceramicznego.

Odpowiedzialny biznes to nie tylko zarabianie pieniędzy i pomnażanie kapitału. Biznes to odpowiedzialne kreowanie rzeczywistości, w której idealne dla siebie miejsce znajdują skupieni wokół niego ludzie. W El Molino pracuje blisko 200 wykwalifikowanych pracowników, którzy czują się częścią bardzo ważnego przedsięwzięcia. Dzięki temu każdego dnia wykazują się zaangażowaniem, kreatywnością i poczuciem odpowiedzialności za wygląd oraz jakość opuszczających mury ich fabryki płytek.

Obecnie w Europie wielu jest drobnych wytwórców ceramiki, skupionych na asortymencie tylko jednego rodzaju. Na ich tle potencjał El Molino wydaje się być wręcz gigantyczny. Ilość i różnorodność oferowanych modeli płytek jest tu imponująca. Publikowany każdego roku generalny katalog produktów od dłuższego już czasu obejmuje każdorazowo ponad 100 różnych kolekcji. Są wśród nich propozycje nowoczesne, klasyczne, imitujące różne naturalne materiały jak drewno czy kamień.

Marka dysponuje nowoczesnym zapleczem produkcyjnym, biurowym i ekspozycyjnym zlokalizowanym na terenie Hiszpanii w Castellon – Avenida Manuel Escobedo de Onda. Zakład zajmuje teren niemal 2,5 hektara a znajdujące się na nim budynki mają powierzchnię 48 000 m2.

El Molino ma swoje lokalne przedstawicielstwa na wszystkich najważniejszych światowych rynkach. Także w Polsce firma zapewnia w tym zakresie najwyższej jakości serwis. Polski oddział dba o jak najlepsze relacje hiszpańskiego producenta z tutejszymi klientami, dystrybutorami oraz bezpośrednimi importerami.

Płytki ścienne El Molino

Jedną z dwóch głównych kategorii asortymentu marki El Molino są płytki ścienne. To trwała glazura, która pomaga chronić ściany przed zabrudzeniami, jednocześnie dekoruje wnętrze i nadaje mu bardziej wyrafinowany wygląd. W warunkach polskich płytki ścienne stosuje się przede wszystkim w takich pomieszczeń jak łazienki i kuchnie. Ze względu na dużą różnorodność dostępnych wzorów hiszpańskie płytki ścienne z powodzeniem mogą być jednak stosowane również w innego rodzaju wnętrzach, na przykład w przedpokojach i korytarzach, jadalniach, a nawet w reprezentacyjnych salonach. Ścienne płytki El Molino zachwycają dużą różnorodność wzorów i najwyższą starannością wykonania, co przekłada się na trwałość i elegancję. El Molino oferuje płytki ścienne o gładkiej i strukturalnej powierzchni, tradycyjne i wzorzyste, jednokolorowe, imitujące kamień naturalny, cegłę lub tapetę. To asortyment dobrze dopasowany do potrzeb współczesnych odbiorców, nadający się do wykorzystania w wielu nowoczesnych aranżacjach.

Gres porcelanowy - płytki podłogowe El Molino

Drugą kategorią płytek ceramicznych z oferty hiszpańskiej marki El Molino jest porcelanowy gres, z którego powstają różnorodne płytki podłogowe. To materiał charakteryzujący się podwyższonym poziomem twardości i niską nasiąkliwością, zapewniający możliwość tworzenia płytek w dużych i małych formatach, o zróżnicowanej grubości. Nowe technologie produkcji gresu porcelanowego pozwalają tworzyć płytki polerowane, gładkie i strukturalne, o antypoślizgowej powierzchni. Hiszpańska firma stale rozwija technologię produkcji porcelanowego gresu, dzięki czemu w jej portfolio pojawiają się nowe grupy produktów, w tym zyskujące na popularności płytki podłogowe imitujące lastryko. To płytki o gładkiej powierzchni, z zatopionymi kamieniami różnych rodzajów, idealnie nadające się do dekoracji przestronnych, nowocześnie urządzonych wnętrz mieszkalnych, lokali i biur. Oferta El Molino obejmuje również wiele innych typów podłogowych płytek wielkoformatowych, w tym gres imitujący materiały naturalne, takie jak kamień i drewno.