aparici
Aparici
Ceramicas Aparici S.A. produkuje i wprowadza do sprzedaży podłogowe i ścienne płytki ceramiczne na terenie całego świata. Fabryka znajduję się w miejscowości Alcora w Hiszpanii.
Widok:
Sortuj:

Została założona w 1961 roku w miejscu gdzie tradycja wyrobu ceramiki jest głęboko zakorzeniona w kulturze. Fabrykę założyło osiem osób, które zaczęlo produkcję w tradycyjnych piecach ceramicznych. W 1966 roku w całej prowincji zaczęło pojawiać się coraz więcej fabryk a zainteresowanie wyrobami ceramicznymi gwałtownie rosło. Produkcja wzrosła do 10.000 m2 a załoga liczyła 50 pracowników. Ceramika Aparici była jedną z firm która jako pierwsza rozpoczęła produkcję płytek podłogowych. Pod koniec lat siedemdziesiątych liczebność załogi wzrosła do 150 osób, a dzienna wydajnośc produkcyjna kształtowała się na poziomie 6000 m2. Dziś Ceramika Aparici jest w stanie wyprodukować 14.500.000 m2 rocznie.

Płyti ceramiczne Aparici to czołówka hiszpańskich producentów płytek. Rok do roku hiszpańska fabryka wprowadza coraz nowsze wzory oraz niespotykane formy płytek ceramicznych. Ceramika Aparici jest wzorem do naśladowania dla innych fabryk w dziedzinie designu i jakości.

Oficjalna strona producenta: www.aparici.com