0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Pora na modę XXL w wykończeniach wnętrz

04.09.2017 Kategoria: Artykuły

W aranżacji wnętrz każdego dnia szuka się nowych pomysłów. Mowa tutaj oczywiście nie tylko o osobach odpowiedzialnych za nietuzinkowy wygląd każdego pomieszczenia, ale też o producentach, którzy stale poszerzają swoją ofertę. Niekiedy rozwiązania przez nich proponowane są bardzo śmiałe, ale dzięki temu tak szybko zyskują uwielbienie konsumentów. Do takich produktów należą płytki wielkoformatowe, które stały się prawdziwym hitem sezonu. Nie są to modele łatwe w użyciu, ale dla efektu, jaki gwarantują, warto zdobyć się na większy trud w ich kładzeniu. Podobnego wyglądu ścian czy podłóg nie osiągnie się w żaden inny sposób!
płyty wielkoformatowe

Ascale Tausurfaces CROTONE PULPIS

Rozmiar ma znaczenie

Wiele lat doświadczenia przyzwyczaiło wszystkich do standardowego formatu płytek, czyli 30x30 i 45x45 cm. Z tego powodu wielkimi nazywało się już płytki osiągające wymiary 60x60 cm, jednak współcześnie trudno określić je inaczej niż dużymi. Producenci płytek bowiem uznali, że klasyczne wymiary nie będą ich nadal ograniczać. Dzięki temu obecnie płytki wielkoformatowe dostępne są w kilku rozmiarach, poczynając od 50x100 cm, poprzez 100x100 cm, 160x160 cm aż do 100x300 cm. Oczywiście nie są to jedyne dostępne formaty płytek, bo najodważniejsi z odważnych oferują również płytki w wymiarze 160x320 cm.
płytki xxl
Ascale Tausurfaces

Im bardziej popularne stają się płytki wielkoformatowe, tym bardziej poszerza się ich oferta. Dzięki temu współcześnie w sprzedaży są płytki bardziej klasyczne o satynowym wykończeniu i kamiennym wzorze, ale też takie pokryte metaliczną watą, imitujące stal. Równie ciekawie sprawdzają się płytki wyglądem przypominające surowy beton. W nowoczesnych wnętrzach, w których nacisk kładzie się na minimalistyczny wystrój, będą one szczególnie mile widziane. Mnogość kolorów, wzorów i formatów sprawia, że płytki wielkoformatowe sprawdzą się niemal wszędzie.

Ogromne pomieszczenia i równie duże płytki - wyjątkowy salon

Panuje przekonanie, że aby w pełni wykorzystać efekt, jaki dają płytki wielkoformatowe, należy kłaść je wyłącznie w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Niekoniecznie można się z tym zgodzić, chociaż bez wątpienia obszerny salon pozwala na wiele ciekawych sposób wykorzystania dużego formatu. Przede wszystkim znaczna powierzchnia podłogi sprawia, że nie trzeba przycinać płytek i można w pełni wyeksponować ich rozmiar. Jednakże równie dobrze, jeśli nawet nie lepiej, sprawdzą się one na ścianach jako sposób na zaakcentowanie określonego ich fragmentu. Kwadratowy filar, zabudowana wnęka, a może po prostu zwyczajna ściana, której przeznaczone jest był tłem dla intrygujących, minimalistach mebli - w każdym z tych wariantów płytki wielkoformatowe sprawdzą się idealnie. Istotne jest przy tym, by nie walczyły o uwagę z ciężkimi, masywnymi meblami. Minimalistyczny wystrój jest najlepszą kombinacją z płytkami, które same w sobie przyciągają dużo uwagi. Odpowiednio dobrane, mogą stać się ozdobą samą w sobie.
płyty xxl do salonu
Apavisa Slabs 

Małe pomieszczenie - wygoda i praktyczność w łazience

Płytki do łazienki wielkoformatowe to najlepszy przykład na to, że duży rozmiar płytek nie wymaga ogromnych przestrzeni. Podłoga stworzona, np. z dwóch lub trzech płytek, zyska ciekawy wygląd, a przy tym okaże się bardzo praktycznym rozwiązaniem w pomieszczeniu, w którym panuje nieustanna wilgoć. Jednakże nie tylko podłoga zyska wyjątkowy wygląd - ściany będą prezentowały się równie dobrze. Zabudowany prysznic zamiast kabiny prysznicowej stanie się wyjątkowym miejscem. Nie trzeba nadmiernie wytężać wyobraźni, by móc stworzyć futurystyczną łazienkę. A może ktoś marzy o prysznicu w otoczeniu kamiennych ścian - na pewno zdoła spełnić i to marzenie.

Zanim jednak podejmie się decyzję na temat formatu płytek, należy zastanowić się, które nie będą wymagały nadmiernego przycinania, aby pokryć całą ograniczoną powierzchnię łazienki. Jednakże nawet ten trud zostanie wynagrodzony nie tylko efektem, ale też łatwością utrzymania w czystości płytek z bardzo ograniczoną ilością szczelin i przerw.
płyty wielkoformatowe ścienne do łazienki
Ascale Tausurfaces Torano Statuario

Wiele zastosowań płytek wielkoformatowych - wyjątkowa kuchnia

Płytki kuchenne wielkoformatowe znajdą standardowe zastosowanie jako pokrycie ścian i podłóg. Także tutaj doceni się ich praktyczność, jednak to właśnie w tym pomieszczeniu mogą stać się unikatowym rozwiązaniem. Ściana nad szafkami będzie wyglądała absolutnie wyjątkowo, stanowiąc niemal zupełnie jednolitą powierzchnię. Brak fug i olśniewająca gładkość zrobi wrażenie na każdym domowniku czy gościu. A jednak nie tylko w tym zakresie płytki wielkoformatowe sprawdzą się w kuchni. Można je wykorzystać również jako pokrycie blatu kuchennego, osiągając wygląd absolutnie wyjątkowy. Chromowana kuchnia czy marmurowe blaty są możliwe dzięki mnogości wzorów płytek wielkoformatowych. W żaden inny sposób nie osiągnie się podobnego efektu, a już na pewno nie tak niewielkim kosztem.
kuchnia w płytkach
Ascale Vagli Gold

XXL uwielbiany przez modę

Płytki wielkoformatowe są absolutnym hitem sezonu, ich popularność nie przeminie tak szybko. Wręcz przeciwnie - każdego dnia zyskują nowych wielbicieli. Coraz więcej osób może podziwiać efekt osiągnięty dzięki dużym formatom. Im bardziej poszerza się wybór kolorów i wzorów płytek wielkoformatowych, tym bardziej umacnia się ich pozycja na rynku. Obecnie to one dyktują modę wśród dekoratorów wnętrz. W bieżącym sezonie są zdecydowanie najmodniejszym rozwiązaniem stosowanym do wykończeń. Nie bez powodu - to dzięki nim stworzone wnętrza wywołują efekt godny zazdrości i podziwu.