0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Płytki na taras – jakie i dlaczego wybrać?

03.06.2020 Kategoria: Artykuły

Marzysz o efektownym tarasie, na którym usiądziesz z aromatyczną kawą, czy zorganizujesz rodzinny piknik? Nic prostszego! Planując to wyjątkowe miejsce, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, dzięki którym zyskamy przestrzeń, która nie tylko będzie ładna, ale przede wszystkim bezpieczna. Poznaj kilka pomysłów, które pomogą Ci w stworzeniu niezwykłego miejsca przed domem.

Idealne płytki na taras

Obok wyglądu najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze płytek na taras, są wygoda użytkowania i bezpieczeństwo. Szczególnie w przypadku niezadaszonych miejsc podstawowym parametrem, który ma znaczenie, jest antypoślizgowość, dlatego najlepszym rozwiązaniem są modele, które nie tylko cieszą oko, ale i gwarantują komfortowe warunki bez względu na pogodę. Optymalnie, gdy wybrane płyty tarasowe wykonano w technice, gwarantującej podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz są odpowiednio przygotowane na zmienne, nierzadko trudne i kapryśne czynniki atmosferyczne. Podczas zakupu płytek zewnętrznych warto więc zwrócić uwagę, czy wykazują właściwości mrozoodporne, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji  związanych z ewentualnym pękaniem w trakcie srogiej zimy.

Taras to specyficzne miejsce, dlatego podczas wyboru płytek dobrze jest zwrócić uwagę na klasę ścieralności wybranego rodzaju. Dobrą praktyką będzie także sprawdzenie ich twardości oraz stopnia nasiąkliwości. Idealne kafelki powinny być dodatkowo pokryte powłoką zabezpieczającą powierzchnię przed powstawaniem zabrudzeń.

Płytki gresowe 2cm drewnopodobne na tarasie

Płytki tarasowe – uzupełnienie otoczenia

Projektując wyśniony taras, staramy się, aby nie tylko stanowił dyskretne przedłużenie budynku, ale także odpowiednio wpisywał się w konwencję otaczającej nas natury. Jeśli chcemy, aby stał się przedłużeniem części ogrodowej, warto postawić na płytki nawiązujące do naturalnych materiałów. Doskonałą opcją będą zatem propozycje drewnopodobne, które w niewymuszony sposób uzupełnią przestrzeń. Dobrym pomysłem są także kafelki utrzymane w klasycznych odcieniach, przypominające kamienie. Nie inaczej dzieje się w przypadku płytek imitujących beton, które sprawiają, że taras prezentuje się nowocześnie i stylowo. Ten niezwykle modny budulec coraz częściej pojawia się jako integralny element spajający świat natury z wielkomiejską kulturą.

Wygoda oraz design to to, co powinno pojawić się w tracie aranżowania wymarzonego tarasu. A Ty, jaki rodzaj tarasu preferujesz? Wolisz proste rozwiązania inspirowane otaczającą naturą, czy może masz zupełnie inny pomysł na urządzenie tarasu? Czekamy na opinie.