0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Nowości w kolekcji FS!

03.11.2022 Kategoria: Newsy

Wasza ulubiona kolekcja FS od hiszpańskiego producenta Peronda poszerzyła swój asortyment o nowe modele! Projektant Francisco Segarra, którego autorstwa jest właśnie ta kolekcja, nie zawiódł oczekiwań wielbicieli jego unikatowego stylu i po raz kolejny zaprezentował płytki, które oddają estetykę rustykalnych, postarzanych powierzchni. Są to oryginalne modele, wpisujące się w trend vintage, ale wyróżniające się swoim niepowtarzalnym, lekko „zużytym” pięknem. Właśnie to kochamy w płytkach FS!

Płytki FS Arles mają bardzo klasyczną powierzchnię, która opiera się na prostym, geometrycznym wzorze. Takie płytki przywodzą na myśl posadzki, które można znaleźć w bogatych dworkach, pałacykach lub kościołach. To, co wyróżnia te płytki, to połączenie matowych i błyszczących elementów. Kolorowe kostki mają połyskliwą strukturę, dzięki zastosowaniu ziarnistego druku w procesie produkcyjnym. Dostępne są cztery kolory płytek: BlackBlue, Brown i Green.

Rustykalna kuchnia z gładkimi płytkami na podłodze i płytkami FS Arles Green na ścianie, z zielonymi meblami, wiszącą półką, dużym białym zlewem i naczyniami

Płytki FS Forest to niezwykle ciekawa i oryginalna interpretacja drewna. Mamy tu między innymi drewno, które wygląda na osmalone lub takie, które wygląda jakby zostało pobielone. Te zabiegi estetyczne to zupełnie nowe, świeże i niespotykane dotąd spojrzenie na ten naturalny materiał. Popękana powierzchnia płytek składająca się z kilku warstw w ciekawy sposób ozdobi każde wnętrze. Jeśli zależy Wam na wystroju, którego nikt nie będzie w stanie podrobić, to te płytki są właśnie dla Was! Dostępne są cztery modele: Black, White, Natural i Mix.

Ozdobna kompozycja płytek z kolekcji FS, w tym płytki FS Forest Natural

Płytki FS Iron przypominają swoim wyglądem ścienne cegiełki. Jak podpowiada ich nazwa, inspirację dla ich stworzenia stanowiło żelazo, ale takie, na którym upływający czas odcisnął swoje piętno. Dlatego ich powierzchnia nie jest gładka i jednolita, ale wygląda raczej na zwietrzałą i zardzewiałą. Zabieg ten miał na celu także osiągnięcie efektu matowo-połyskliwej tafli, której niektóre elementy będą się błyszczeć pod wpływem światła. Takie kafle doskonale wpasują się do industrialnych, loftowych wnętrz. Dostępne są dwa kolory: Oxide oraz White.

Zbliżenie na powierzchnię płytki FS Iron Oxide

Płytki FS Jaipur to delikatne i subtelne modele dekoracyjne, które po połączeniu stworzą elegancką kompozycję patchworkową. Dzięki swojej uniwersalnej kolorystyce łatwo wpasują się do różnorodnych wnętrz oraz aranżacji, ozdabiając je w sposób jedyny w swoim rodzaju. W przypadku tych płytek w procesie produkcyjnym również została zastosowana specjalna technika, dzięki której dekoracyjny wzór się błyszczy, odznaczając się od matowego tła. Płytki występują w dwóch kolorach: Black i White.

Widok na podłogę wyłożoną białymi płytkami dekoracyjnymi FS Jaipur White z czarnym fotelem i jesiennymi liśćmi w wazonie

Płytki FS Loft przypominają ścienne cegiełki, których cechą charakterystyczną jest reliefowa powierzchnia. Głębokie i wyraźne żłobienia nadają płytkom zupełnie nowych wrażeń dotykowych i wizualnych. Dzięki tym żłobieniom, po ułożeniu płytek na ścianie powstanie trójwymiarowy efekt, który będzie stanowił ciekawy akcent aranżacyjny. Takie kafle, jak sama nazwa zresztą podpowiada, świetnie sprawdzą się w loftowych, industrialnych wnętrzach. Dostępne są trzy kolory płytek: Black, Clay i White.

Ściana wyłożona pomarańczowymi płytkami z reliefową powierzchnią FS Loft Clay z glinianym dzbanem z trawą i plecionym krzesełkiem

Płytki FS Porto to bardzo piękne modele dekoracyjne z delikatnymi ornamentami kwiatowymi, które po połączeniu tworzą patchworkową kompozycję. Powierzchnia tych płytek przywodzi na myśl ciepło i kolory śródziemnomorskiego klimatu. Przetarta i wyblakła tafla wygląda, jakby była wystawiona na ciągłe działanie słońca i wchłonęła w siebie jego energię. Takie płytki będą główną ozdobą każdego pomieszczenia i doskonale wpasują się do rustykalnych aranżacji. Dostępne są cztery wzory powierzchni: Amaral, Fatima, Flavia oraz Iria.

Podłoga wyłożona dekoracyjnymi płytkami w kwiatowy wzór FS Porto Fatima ze starą skrzynką z żółtymi kwiatami

Płytki FS Sea przywodzą na myśl spokojną toń oceanu. Ich intensywna kolorystyka będzie się pięknie prezentować na ścianie bądź na podłodze, a wizualne doznania zostaną pogłębione przez odbijające się od nich światło. Powierzchnia płytek podzielona jest na małe kwadraty, przez co wygląda, jakby składała się pojedynczych cegiełek. Co więcej, widoczne są na niej pęknięcia, ale jest to celowy zabieg, który dodaje całości niepowtarzalnego uroku oraz charakteru. Dostępne są dwa kolory: Blue i White.

Ściana wyłożona niebieskimi, postarzanymi płytkami FS Sea Blue z drewnianym stolikiem z glinianym dzbanem i dwoma kieliszkami oraz ręcznikiem

Na pewno znacie płytki FS Star, jest to w końcu jedna ze sztandarowych pozycji w całej kolekcji. Teraz prezentujemy Wam nową odsłonę tych dekoracyjnych kafli. Płytki FS Star LT charakteryzują się tym, że do ich produkcji wykorzystano technologię Layer Tech, dzięki której wytłaczany wzór odznacza się tutaj wyczuwalną fakturą, a także błyszczącym wykończeniem. Tak więc w tej wersji płytek, gwiaździsty wzór jeszcze bardziej zwraca na siebie uwagę i błyszczy niczym gwiazda na niebie. Dostępne są cztery kolory: Black, Blue, Sage i White.

Ściana wyłożona dekoracyjnymi płytkami w niebieski, gwiaździsty wzór FS Star Blue LT ze starą ławą z lampionem, dwoma dzbanami oraz miską z orzechami

Ostatnią nowością w kolekcji są płytki Wabi Sabi. Ich stylistyka czerpie z tej japońskiej filozofii i pokazuje piękno zaklęte w niedoskonałościach. Powierzchnia płytek jest prosta, ale wzbogacona także o minimalistyczne wzory. Są to kafle odpowiednie dla Was, jeśli szukacie spokoju i wyciszenia, ale jednocześnie zależy Wam na oryginalnej i stylowej aranżacji. Dostępne są tu trzy modele: Wabi, Sabi i Wabi Arrow.

Ściana wyłożona postarzanymi płytkami FS Sabi ze świecznikiem

Nowości z kolekcji FS doskonale wpasowują się w stylistykę, która stała się jej znakiem rozpoznawczym. Niedoskonała powierzchnia z przetarciami, pęknięciami, nieregularnymi krawędziami i wzorami, wyglądającymi na ręcznie malowane to cechy, które sprawiają, że jest wyjątkowa i znajduje uznanie wśród projektantów, architektów oraz zwykłych klientów. Plusem tych płytek jest to, że do siebie pasują, więc można je ze sobą łączyć w obrębie kolekcji, tworząc w ten sposób kompletne aranżacje.