0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Mała łazienka w bloku - jak urządzić?

17.12.2019 Kategoria: Artykuły

Jak odpowiednio urządzić małą łazienkę?

Mała łazienka to często spore wyzwania aranżacyjne. Nieduża ilość miejsca, w której musimy zmieścić niezbędne elementy, wiąże się z koniecznością dokładnego przemyślenia i skrupulatnego zagospodarowania przestrzeni. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja. Dobrym pomysłem jest wybór takich mebli i armatury, które dedykowane są niewielkim pomieszczeniom.

Kilkumetrowa łazienka to niekonieczne odpowiednie miejsce dla narożnej wanny, czy obszernej umywalki. Znacznie lepiej sprawdzi się funkcjonalny prysznic, który w znaczący sposób pomoże oszczędzić tak cenne miejsce. Można rozważyć niewielką kabinę, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Wśród najmodniejszych propozycji na uwagę zasługują przejściowe prysznice typu walk – in, które genialnie uzupełnią nowoczesną przestrzeń. Szklana ścianka sprawia, że powierzchnia wydaje się większa i bardziej przestronna, czego nie można powiedzieć w przypadku zabudowanych kabin. To doskonały sposób na odciążenie małych łazienek, w których liczy się każdy centymetr.

Innym sposobem, dzięki któremu nieduża łazienka nie musi być koszmarem, jest właściwe zaplanowanie szafek i schowków. Nie jest tajemnicą, że im mniej rzeczy będzie na widoku, tym przestrzeń będzie bardziej atrakcyjna wizualnie. Dlatego dobrze jest postawić na zabudowy, które pomogą ukryć bibeloty, środki higieniczne, czy łazienkowe detergenty. Zamiast podwieszać umywalkę, można wybrać wersję nablatową, która nie tylko świetnie się prezentuje, ale i jest utrzymana w duchu nowoczesnego designu. Przestrzeń pod blatem sprawi, że zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Jakie płytki do łazienki wybrać?

Z uwagi na obecność wilgoci łazienki wymagają często specjalnych rozwiązań. Aby utrzymać je w czystości, dobrze jest zrezygnować z malowania lub tapetowania ścian na rzecz płytek. Płytki łazienkowe znacznie łatwiej jest czyścić i pielęgnować, szczególnie wtedy, gdy miejsce służy nam nie tylko do kąpieli, ale i suszenia prania.

Ogromne znaczenie ma kształt i rozmiar tego, co położymy na ścianach i podłodze. Duże, błyszczące płytki do łazienki pomogą optycznie powiększyć przestrzeń, co będzie szczególnie przydatne w pomieszczeniach pozbawionych okien. Tam, gdzie nie dysponujemy zbytnią ilością miejsca, płytki na ścianę do łazienki powinny być utrzymane w jasnej tonacji barw. To dobry sposób na rozjaśnienie wnętrza i nadanie mu nowoczesnego, skandynawskiego klimatu.

Łazienkowe płytki mogą różnić się od siebie kolorami, dzięki czemu można uzyskać efekt głębi. Zabawa kolorami umożliwi wyodrębnienie stref, dzięki czemu aranżacja zyska pożądanego klimatu. Białe płytki będą się doskonale prezentować obok drewnianego gresu, czy imitujących beton płytek ceramicznych. Spory wybór wzorów i kolorów sprawia, że każdy – bez względu na upodobania stylistyczne – znajdzie coś dla siebie.

Nieduża łazienka może stać się naprawdę efektowną aranżacją. Wystarczy tylko odrobina fantazji, a brak przestrzeni nie będzie żadną przeszkodą dla stworzenia zachwycającego pomieszczenia.