0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Łazienki w szarościach - dlaczego są modne? Jakie płytki warto wybrać?

01.09.2017 Kategoria: Artykuły

 Kolor szary uważany był za przytłaczający, jednakże już ubiegły sezon utrwalił nowy pogląd na jego wszelkie odcienie. Wszelkie szarości zaczęły na stałe zadomawiać się nie tylko w łazienkach, ale też wychodzić na inne pomieszczenia, a ostatecznie stały się obecne w całych mieszkaniach i domach. Tylko dlaczego właściwie szarość stała się tak modnym kolorem? Przede wszystkim ludzie uświadomili sobie, że zastosowanie szarości w odpowiedniej tonacji pomaga w wyciszeniu się. Jest to kolor, zgodnie z myślą psychologiczną, neutralny, przez co nie zaburza ludzkiego postrzegania emocji. Dodatkowo zaczęto dostrzegać mnóstwo innych korzyści jakie niesie za sobą użycie uniwersalnego koloru. Szarość pasuje niemal do każdego innego koloru. Z łatwością dopasujemy dodatki, które dodadzą uroku naszemu wnętrzu. Łącząc kolory z szarym nie musimy obawiać się intensywnych kolorów. Kontrasty są jak najbardziej mile widziane i co więcej prezentują się rewelacyjnie. Ogromnym atutem szarych płytek jest również łatwość w utrzymaniu czystości. Zabrudzenia na kaflach nie są widoczne, a ich sprzątanie nie wymaga wielkiego wysiłku. Postaramy się państwu przedstawić kilka ciekawych propozycji płytek, tak aby mogli się państwo cieszyć pięknem szarości we własnej łazience.

Płytki z serii Kronos od Geotiles idealnie wpisują się w aktualne trendy modowe. Kolekcja swoją fakturą idealnie odzwierciedla efekt betonu, a dostępne różne odcienie kafli pozwolą na dowolne wyznaczenie stref łazienki. Producent płytek Kronos urozmaicił serię dodając do niej kafle z ozdobnym dekorem w postaci fali. Dekoracyjny, a za razem subtelny charakter dekoracji świetnie podpasuje każdemu, kto lubi jednolite struktury, jednakże chciałby w niezbyt ekstrawagancki sposób dodać odrobinę elegancji. Dostępne w ofercie jasne betonowe barwy dają szansę na urządzenie małej łazienki bez jej optycznego zmniejszenia.
szara łazienka
 

Kolejna propozycja bez wątpienia przypadnie do gustu osobom, którym standardowa szarość zdaje się być zbyt prosta. Kolekcja płytek Marsala od Argenta jest nie tylko propozycją oryginalną, ale też niezwykle ponadczasową. Każda płytka odznacza się wielobarwnością. Takowe wykonanie sprawia, że powierzchnia nie będzie jednolita i uzyska efekt trójwymiarowości. Dodatkowo płytki Marsala występują w niezwykłym ceglanym odcieniu brązu, a dla urozmaicenia producent stworzył piękny patchworkowy dekor.
szara łazienka płytki

Propozycja dla osób niebanalnych. Po raz kolejny do gry wchodzi patchworkowy styl, jednak tym razem subtelniejszy. Mowa o płytkach ceramicznych z kolekcji Lander. Kafle w porównaniu do tych, o których mówiliśmy wcześniej, są większe, a właśnie takie są najczęściej poszukiwane przy urządzaniu nowoczesnych łazienek. Zaproponowany przez producenta dekor odznacza się oryginalnym, przetartym wzorem, przez co wydaje on się być bardzo subtelny. Betonowe odcienie płytek Lander w połączeniu z matowym wykończeniem to duet elegancki i nowoczesny.
szara łazienka nowoczesna

Kolekcja Pulpis każde wnętrze przemieni w ultra nowoczesną przestrzeń. Wysoki połysk oraz duża powierzchnia pojedynczych kafli to często poszukiwane połączenie. Kafle dekoracyjne jasno wyznaczają swój oryginalny charakter, a to za sprawą zdecydowanego kontrastu o prostej linii. Płytki Pulpis zrobione zostały na wzór struktury kamiennej o grafitowych odcieniach. Taki dobór faktury do koloru dodaje całości elegancji, a wnętrze wydaje się być luksusowe. Dzięki rektyfikowanym obrzeżom  możliwe jest ułożenie kafli z użyciem minimalnej ilości fugi. W ten sposób sprawimy, że płaszczyzna zdawać się będzie spójna i niemal jednolita.
nowoczesna szara łazienka

Płytki z serii Thor odznaczają się prostotą z jednoczesnym wyrazem lekkiej nowoczesności. Kafle o chłodnych odcieniach cementowych ze zdecydowaną formą dekoracyjną w postaci wzoru mozaikowego. Dla przełamania szarości, w kolekcji mamy też płytki dekoracyjne łazienkowe w złotym kolorze. Złoto w połączeniu z szarością sprawi, że wnętrze nawiąże do lubianego przez wiele kobiet stylu glamour. Proste formy nie muszą być zwyczajne i właśnie to udowadnia nam kolekcja Thor.
szara łazienka

Ostatnia proponowana przez nas seria bezpośrednio nawiązuje to piaskowych odcieni szarości. Kafle Zenith to jedna z ciekawszych kolekcji, która łączy w sobie prosty, elegancki styl, a jednocześnie jest świetnym uwieńczeniem nowoczesnego wnętrza. Warto dodać również, że królujące jasne barwy płytek tej kolekcji sprawdzą się znakomicie w pomieszczeniach małych oraz tych o dużym metrażu. Bardzo oryginalny dekor z efektem trójwymiarowym wygląda bardzo stylowo, a z uwagi na niewielką powierzchnię pojedynczych kafli, może stanowić wykończenie wielu powierzchni.
szara łazienka

Wszystkie przedstawione przez nas propozycje wyróżniają się znakomitą jakością wykonania. Są to płytki, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Dzięki nim twoje wnętrze stanie się piękne i nowoczesne. Warto więc bliżej przyjrzeć się proponowanej przez nas ofercie, gdyż czerpana jest ona z wzorców klasycznego piękna, które jest ponadczasowe i idealnie sprawdzi się w każdym wnętrzu, będąc świetną inwestycją na lata.