0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Łazienka w stylu skandynawskim - drewna i jasne kolory

07.02.2020 Kategoria: Artykuły

Materiał ma znaczenie

Chociaż styl skandynawski kojarzony jest z prostotą, to właśnie w niej tkwi przysłowiowy diabeł. Minimalizm ma sens wyłącznie wtedy, gdy powiązany jest z wysoką jakością. Pozornie proste zabiegi charakterystyczne dla Skandynawii wyróżniają się jakością materiałów, którym nie można odmówić klasy. Naturalne drewno prezentuje się niezwykle elegancko, stanowiąc idealne uzupełnienie minimalistycznych mebli i stonowanych kolorów. Styl skandynawski to odcienie ciepłego drewna zestawione z klasyczną bielą, czy delikatnymi beżami. To połączenie sprawia, że pomieszczenie wydaje się przytulne i jasne, a przy tym wszystkim – nowoczesne.

Obok efektownego drewna w aranżacjach inspirowanych Skandynawią dominują duże, gładkie płaszczyzny, które idealnie komponują się z nastrojowymi wnętrzami. Fronty mebli są nie tylko jasne, ale i wykonane na wysoki połysk, dzięki czemu przestrzeń wydaje się optycznie powiększona. To także idealne miejsce dla metalowych regałów, czy szklanych dodatków, które nie tylko dopełniają aranżację, ale także zamieniają ją w funkcjonalne miejsce.

Łazienka z drewnem w stylu skandynawskim ROCA Weekend

Ściany i podłoga – jak powinny wyglądać?

Styl Skandynawski to przede wszystkim gra subtelnych barw, światło i przestrzeń. Idealne płytki do łazienki do złudzenia przypominają więc drewniane deski, które stanowią przytulny akcent wśród bieli szarości. Na ścianach pojawiają się często dopasowane kolorystycznie akcenty w postaci wyrazistych deseni, czy geometrycznych printów. Wzorzyste płytki na ścianę do łazienki pozwalają tchnąć życie w minimalistyczne aranżacje, nadając przestrzeni nowoczesnego klimatu.

Aby nieco ożywić monochromatyzm stylu, architekci sięgają po łazienkowe płytki imitujące beton, czy kamień. Często w obrębie jednego rodzaju spotkać można różniące się od siebie tony wybarwienia. Ten prosty zabieg sprawia, że pomieszczenie wydaje się nie tylko eleganckie, ale i zróżnicowane – nie ma mowy o nudzie! Odpowiednio dopasowane płytki łazienkowe w kolorze szarości, to nie tylko idealny sposób na oddanie klimatu Północy, ale i sposób na umiejętne zbudowanie atmosfery i przestrzeni.

Jeśli marzysz o jasnej, przytulnej łazience, utrzymanej w szarościach, bieli i drewnie – styl skandynawski to idealny pomysł dla Ciebie. Klasyczne barwy i współczesny monochromatyzm pomogą w stworzeniu kameralnej przestrzeni, w której aż chce się odpocząć i zrelaksować.