0
Brak produktów w koszyku.
Baza wiedzy

Jakie płytki do salonu wybrać – matowe czy z połyskiem?

27.03.2020 Kategoria: Artykuły

Wybór płytek do salonu związany z jest z wieloma dylematami, takimi jak kolorystyka, wzór, czy sposób wykończenia. Jeśli zastanawiasz się, czy w Twoim pomieszczeniu lepiej sprawdzą się te matowe, czy wykonane na wysoki połysk – poznaj podstawowe różnice, które ułatwią Ci podjęcie tej niełatwej decyzji.

Matowe płytki w salonie – dlaczego warto?

Salon to najczęściej użytkowane miejsce w ciągu dnia, dlatego wybór posadzki nie powinien być kwestią przypadku. Wybierając płytki, warto wziąć pod uwagę szereg czynników, takich jak kolor i sposób wykończenia upragnionego modelu. Płytki powinny bowiem nie tylko zachwycać swoim wyglądem, ale także spełniać nasze oczekiwania względem trwałości, czy utrzymania czystości.

W przypadku płytek matowych można mówić o stosunkowo prostym czyszczeniu – bez konieczności używania specjalistycznych detergentów. Powierzchnia taka nie wymaga bowiem polerowania, a sama pielęgnacja nie jest zbyt wymagająca. To idealne rozwiązane do pomieszczeń mocno nasłonecznionych, gdyż na tego typu płytkach nie pozostają smugi, czy nieestetyczne zacieki.

Salon z szarymi matowymi płytkami imitującymi beton

Matowe wykończenie sprawdzi się idealnie we wnętrzach nowoczesnych, które utrzymane są w duchu minimalizmu. Modele wielkoformatowe imitujące beton znajdą zastosowanie w salonach inspirowanych stylem industrialnym, ale pomogą również wykreować wyjątkowy klimat we wnętrzach typowych dla stylu skandynawskiego.

Zalety płytek z połyskiem

Niewątpliwą zaletą płytek wykonanych na wysoki połysk jest ich wygląd. Wybierając tego typu rozwiązanie do salonu, zyskujemy nietuzinkową, elegancką przestrzeń, bez względu na styl, jaki będzie w nim dominował. Błyszczące płytki ceramiczne stanowią podstawę kreowanego wnętrza, sprawiając, że dodatki schodzą na drugi plan lub okazują się zbędne.

Dzięki efektowi połysku można w prosty sposób powiększyć optycznie przestrzeń, dlatego to idealne rozwiązanie do niedużych wnętrz. W połączeniu z klasycznym deseniem kamieni, czy marmuru, zyskujemy gustowny element, wpływający na charakter całego pomieszczenia. Płytki z połyskiem sprawdzą się w gustownych wnętrzach glamour, którym nie można odmówić klasy, ale to także idealny sposób na tchnięcie nowoczesnego ducha do przytulnych aranżacji romantycznych.

Duży salon z płytkami imitującymi marmur szarą kanapą

Bogaty wybór możliwości, rozmiarów i kształtów płytek sprawia, że każdy znajdzie idealną propozycję dla siebie. Salon to miejsce, w którym śmiało można zaszaleć z posadzką, mając na uwadze nie tylko to jak się prezentuje, ale także jej użytkowane. A Ty, jakie płytki wybrałbyś do swojego salonu?