0
Brak produktów w koszyku.
Artykuły

Najlepsze łazienki dla singla

20.08.2019 Kategoria: Artykuły

Łazienki dla singli często mieszczą się w bloku i charakteryzują się małym metrażem. Brak miejsca wymaga zastosowania przemyślanych zabiegów aranżacyjnych, dzięki którym łazienka nie tylko spełni wymagania pod względem funkcjonalności, ale przede wszystkim pod względem estetycznym. Z tego artykułu dowiecie się, jak urządzić małą łazienkę, odpowiednią dla każdego singla, aby zyskać te dwie rzeczy!

Małe powierzchnie, wielkie oczekiwania

Wśród najczęściej wybieranych przez młodych ludzi mieszkań, dominują niewielkie, łatwe w utrzymaniu kawalerki lub dwupokojowe lokale w centrum miasta. Nowoczesne budownictwo stawia na funkcjonalne salony łączone z aneksem kuchennym, nierzadko kosztem łazienek.

Wymagający singiel nie tylko stawia na nowoczesny design, ale przede wszystkim na funkcjonalność, dlatego idealna łazienka to taka, która łączy atrakcyjny wygląd z pragmatyzmem. Obszerną wannę zastąpi więc niezwykle modnym prysznicem typu walk-in, który będzie idealnie współgrał z drewnopodobnymi płytkami do łazienki. Singiel, który nie może odmówić sobie przyjemności płynącej z kąpieli w wannie pełnej puszystej piany, zastosuje do jej obudowy szklany parawan, dzięki któremu uzyska efekt 2 w 1 – na co dzień będzie miał do dyspozycji prysznic, lecz gdy najdzie go ochota, będzie mógł skorzystać z wanny.

Jasna łazienka z oświetleniem nad lustrem

Niezbyt rozbudowana przestrzeń wymaga przemyślanych rozwiązań, dlatego w łazience singla znajdą się efektownie podświetlone lustra uzupełnione modnymi, geometrycznymi płytkami. Nie znajdziemy w niej widocznych bibelotów, gdyż wszystko jest dyskretnie ukryte w zabudowie, aby przestrzeń wydawała się optycznie większa.

Łazienkowe trendy

Single kochają minimalizm, dlatego ich wymarzona łazienka jest zazwyczaj monochromatyczna, co nie znaczy, że nudna! To pięknie współgrające, ciemne płytki imitujące beton o gładkiej, często błyszczącej powierzchni. Takie płytki łazienkowe będą idealnym dopasowaniem. Ważną rolę odgrywają kojarzące się z surowym stylem materiały, takie jak beton czy imitacja drewna. Żyjący w biegu single nie chcą tracić czasu na zbyt częste porządki, dlatego wybierając materiały wykończeniowe, kierują się przede wszystkim jakością. Urządzają przestrzeń tak, aby było im w niej wygodnie, a że żyją w pojedynkę, unikają zbyt rozbudowanych mebli czy niepraktycznych akcesoriów. Popularne jest za to ledowe podświetlenie podtynkowe, dzięki któremu w pomieszczeniu panuje wyjątkowy klimat.

Łazienka nowoczesna z czarnymi elementami i drewnem

Łazienka singla inspirowana jest często bogatym w szarości i czarne, metalowe elementy stylem industrialnym, ale często znaleźć też można odwołania do stylu nowoczesnego. To idealna przestrzeń do wykorzystania płytek trójwymiarowych, które skutecznie ożywiają łazienkę, nadając jej jednocześnie eleganckiego stylu.