0
Brak produktów w koszyku.
Artykuły

Jakie wnętrza będa modne w 2020 roku?

23.10.2019 Kategoria: Artykuły

Za nami największe targi wykończenia wnętrz CERSAIE na całym świecie, które jak o roku odbywają się w ostatnim tygodniu września we włoskiej Bolonii. Głównie prezentowane są nowości z rynku płytek ceramicznych, armatury oraz ceramiki sanitarnej. Nie brakuje także elementów dekoracyjnych oraz mebli łazienkowych.

Na targach można zobaczyć to w jakim kierunku będą podążały światowe trendy w wykończeniu wnętrz oraz jakie kolory, faktury będą modne w przyszłych sezonach i czego powinniśmy się spodziewać od światowych designerów i architektów.

Zaczynają dominować kolory i naturalne inspiracje we wnętrzach

W dużym stopniu można zaobserwować powrót do kolorów. Po długim okresie gdzie dominowały wszelkie odcienie szarości widać delikatne przełamanie w kwestii kolorów. Zaczęło pojawiać się wiele kolekcji płytek które stawiają na delikatne pastelowe barwy, ale bez problemu znaleźliśmy także płytki o bardzo intensywnych jaskrawych kolorach jak np. w kolekcji Altea. Możemy się spodziewać że ten trend będzie narastał.

Płytki podłogowe Aparici Altea - kolorowy patchwork

Płytki heksagonalne Ornamenta w pastelowych kolorach

Płytki heksagony PAMESA Jubilee na ścianie w łazience

Bogata kolorystyka przejawia się także w dekoracja które czerpią inspirację z natury. Kolory płytek dekoracyjnych są bardzo intensywne i przyciągają wzrok. Często motyw roślinny jest wzbogacony o egzotyczne ptaki w wielu kolorach.

Płytki dekoracyjne ścienne z motywem Fauny i Flory

Płytki dekoracyjne APE z motywem dżungli, ptaków i kwiatu monstery

Płytki lastryko nadal biją rekordy popularności!

Płytki lastrico drugi rok z rzędu szturmują światowe salony i ten trend zagości na rynku na długie lata. Nam może ten motyw kojarzyć się z PRL, ale możliwości zastosowania tego wzoru są nieograniczone, przez co cieszy się duża aprobatą architektów ze świata. Bogata paleta kolorystyczna oraz możliwość stworzenia ciekawych aranżacji pozwala architektom i projektantom rozwinąć skrzydła i zaprezentować płytki terrazzo w wielu oryginalnych i nieoczywistych zestawieniach, które bardzo nas urzekły.

Płytki heksagonalne Aparici Stracciatella lastryko kolorowe

Płytki podłogowe lastryko Arcana Stracciatella kolorowe

Płytki duże lastrico Flodsten na ścianie

Płytki lastryko z efektem lapatto ROCA Hanove

Małe płytki lastryko Arcana 20x20 Tegole

Płytki terrazzo Florim Artwork - aranżacja łązienki z dwoma lustrami

Zieleń w wielu interpretacjach

Zieleń bardzo przypadła projektantom do gustu i na targach było bardzo wiele ciekawych i oryginalnych inspiracji z zastosowaniem tego koloru. Przewijał się on zarówno w intensywnym odcieniu jak i bardziej zgaszonych odcieniach przywodzących na myśl patynę.

Warto zwrócić tutaj uwagę na kilka kolekcji od Aparici. Dobrze wszystkim znana kolekcja Carpet zyskała nowe kolory Bohemian, które czerpią pełnymi garściami inspirację ze stylu Boho.

Płytki podłogowe Aparici Bohemian Carpet

Została także pokazana bardzo ciekawa kolekcja Joliet, w której główne skrzypce grała zielona płytka z elementami połyskującymi jakby chromowanymi, według nas to będzie hit przyszłego sezonu! Na żywo robi ciekawe wrażenie głębi oraz w interesujący sposób gra z oświetleniem.

Płytki ścienne Aparici Joliet Jade w aranżacji z płytkami Aparici Metallic

Warte wspomnienia są także kolekcje przeznaczone do bardziej nowoczesnych pomieszczeń Glass oraz Metallic. Ta pierwsza przywodzi na myśl luksfery w wielu kolorach i wykończeniach, natomiast Metallica to interpretacja metalu w wielu kolorach, jednak największe zrobił na nas kolor inspirowany miedzią która jest pokryta patyną.

Aranżacja kuchni z płytkami Aparici Metallic


Płytki ścienne Aparici Glass imitujące luksfery w wielu kolorach
 

Małe formaty płytek na wiele sposobów

Nadal bardzo popularne są mniejsze formaty płytek w formie podłużnego prostokąta lub kwadratu. Dzięki małemu rozmiarowi możemy w różny sposób stworzyć ciekawe aranżacje. Możemy je układać je prosto lub w jodełkę, dzięki czemu sam sposób ułożenia zyska już mocno dekoracyjny akcent.

Dodatkowo zaczęły pojawiać się płytki imitujące cegiełkę z mocną fakturą która doskonale współgra ze światłem i stwarza rustykalny klimat.
Płytki ścienne Aparici Uptown aranżacja ścian w kolorze burgundowym, białym, złotym
 

Duża popularnością cieszyły się także produkty WOW Design które pokochali nasi architekci. Na zdjęciach jest tylko mała próbka tego jak można je układać. Liczymy na wasze pomysły i twórczość, ilość różnych aranżacji jest wręcz nieograniczona!

Płytki ścienne i podłogowe WOW Design Solid    

Ciekawym rozwiązaniem jest także kolekcja Stromboli od Equipe która pozwala stosować płytki w formacie cegiełki zarówno na podłodze jak i ścianie. Dzięki temu możemy tworzyć ciekawe przejścia pomiędzy tymi płaszczyznami.

Płytki ścienne i podłogowe Equipe Stromboli

Zaprezentowane zostały także nowości w serii Elle gdzie zostały wprowadzone płytki podłogowe w podobnym kształcie.

Płytki dekoracyjne WOW Design Elle

Płytki imitujące marmur w wielu kolorach

Podeszliśmy trochę z dystansem do płytek imitujących marmur ze względu na to że jest to bardzo popularny trend który dominuje już od kilku dobrych lat na światowych salonach. Jednak w tym roku czuć było przełamanie utartego schematu, który charakteryzował się zawsze szarym użyleniem lub smugami.

Dość licznie zostały zaprezentowane różne interpretacje marmuru w zróżnicowanych kolorystykach. Poczynając od złoto-brązowych kończąc na dość mocnych i wyrazistych czerwono-burgundowych akcentach, które wiernie odzwierciedlają jeden z najdroższych i najrzadziej spotykanych w naturze kamieni - czerwoną calacattę.

Płytki gresowe Peronda Museum Supreme imitujące marmur ze złotymi akcentami

Płytki gresowe wielkoformatowe FLORIM Les Bijoux De rex

Duży wybór płytek imitujących marmur FLORIM les bijoux de rex

Płytki imitujące czerwony marmur calacatta pastorelli

Płytki imitujące marmur ze złotymi żyłami OIKOS

Płytki wielkoformatowe Florim B&W

Płytki imitujące marmur ROCA

Nowe połączenia kamienia i drewna

W tym roku dość zauważyliśmy nowy trend który wkracza dość nieśmiało. Objawia się on w łączeniu na jednej płytce faktury kamienia i drewna lub kamienia i metalu. Są to pierwsze próby wielu producentów i myślimy że niektóre płytki można w ciekawy sposób potraktować jako dekoracje w łazience, salonie lub kuchni, czekamy na więcej połączeń tego typu!

Połączenie płytek drewnopodbnych i kamiennych WOW Design 60

Płytki drewnopodobne w połaczeniu z kamieniem Pastorelli

Płytki kamienne z elementami drewnianymi Fioranese

Płytki z elementami metalowymi Arcana

Ten rok przyniósł nam wiele ciekawych inspiracji i pomysłów. Zapraszamy wszystkich do śledzenia nas w mediach społecznościowych ponieważ będziemy jeszcze prezentować wiele ciekawych produktów z targów.

Wszystkie produkty przedstawione na zdjęciach są możliwe do kupienia w naszym sklepie!