0
Brak produktów w koszyku.
Artykuły

Jaka łazienka dla rodziny?

17.12.2019 Kategoria: Artykuły

Łazienka dla każdego

Planujesz remont łazienki? Z pewnością wybrałeś już najbliższy Twemu sercu styl i kolorystykę. Jednak design to nie wszystko. Aby nie spotkać się ze sprzeciwem pozostałych domowników, wart postawić na rozwiązania uniwersalne. Rodzinna łazienka powinna bowiem uwzględniać życzenia każdego z nich. Zbyt długie oczekiwanie w kolejce do toalety nie należy do kwestii przyjemnych, dlatego warto pomyśleć o funkcjonalnych rozwiązaniach, takich jak rozdzielenie toalety od pozostałej części łazienki. Pozwoli to na sprawniejsze funkcjonowanie wszystkich zainteresowanych, podczas zabieganych poranków, czy przed wieczorną toaletą.

Proste rozwiązania są najlepsze, dlatego dobrze jest przedłożyć treść nad formą, wszak króluje minimalizm! Zamiast dekoracyjnie gromadzić produkty kąpielowe fajnym pomysłem będzie ukrycie przedmiotów w szafkach, czy szufladach. Mowa tu nie tylko o szamponach, rozmaitych odżywkach, czy zapasie papieru, ale i artykułach gospodarstwa domowego.

Podłoga i ściany

Łazienka to specyficzne miejsce, które wymaga specyficznych rozwiązań. Problem urządzania wnętrza nie polega tu wyłącznie na doborze kolorystyki ścian, czy mebli. Istotną rolę odgrywa tu jakość wykorzystanych komponentów, które zapewnią nam ochronę przed wilgocią i jej następstwami. Dobrą praktyką jest postawić na płytki do łazienki, które nie tylko pozwalają na stworzenie efektownych aranżacji, ale także chronią ściany i posadzkę przed niepożądanymi skutkami.

Płytki łazienkowe na ścianach mogą tworzyć element dekoracyjny lub stać się częścią strefy kąpielowej. Duże formaty można z powodzeniem zastosować do stworzenia niezwykle modnego, przejściowego prysznica. Dzięki jednokolorowym, niedużym prostokątom ułożonym w jodełkę możliwe jest odtworzenie przytulnego, skandynawskiego klimatu. To właśnie łazienkowe płytki mogą nadać pomieszczeniu charakteru lub całkowicie odmienić panujący w nim styl. Płytki na ścianę do łazienki imitujące drewno ocieplą wnętrze, natomiast dzięki odważnym, geometrycznym printom, całość nabierze nowoczesnego sznytu. Warto również pamiętać o zapewnieniu domownikom bezpieczeństwa i wyborze płytek o właściwościach antypoślizgowych.

Czy stworzenie łazienki idealnej dla całej rodziny jest możliwe? Oczywiście! Wystarczy zaprojektować miejsce, które będzie nie tylko ładne, ale przede wszystkim praktyczne w codziennym funkcjonowaniu.